Jump to content

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΙ' ΑΠΟ ΜΕΝΑ


panormitis76

Recommended Posts

Άντι προλόγου λίγα πράγματα για μένα. Ασχολούμαι με τα ενυδρεία (μόνο γλυκό νερό) γύρω στα 12 χρόνια. αυτή τη στιγμή έχω στην κατοχή μου δυο. Ένα ολοκαίνουριο 50lt το έφτιαξα πριν 2 εβδομάδες που προς το παρόν κατοικούν 6 καρδηνάλιοι και 4 γατόψαρα (το Σάββατο παίρνω και 2 σκαλάρια για να ολοκληρώσω) και ένα 220lt αφρικάνικο (MALAWI). Ήδη σκέφτομαι και ένα τρίτο για θαλασσινό (ίσως τον Αύγουστο με την άδεια μου να αρχίσω το μοντάρισμα).

Μέσα στο site και στο forum βρήκα πολλές φορές χρήσιμες πληροφορίες και καλές ιδεές. Είναι πολύ όμορφο να υπάρχει ένα μέρος να μοιράζεσαι ιδέες με ανθρώπους που σε καταλαβαίνουν, έτσι και πήρα την απόφαση να γίνω μέλος.

Προς το παρόν αυτά και εδώ θα είμαστε.

Χαιρετισμούς σε όλους σας

Πανορμίτης.

Link to comment
Share on other sites

Καλός ήρθες φίλε στην παρέα μας.

Με το καλημέρα και η πρώτη παρατήρηση και αυτό για να σε προλάβω από ένα λάθος. Μην βάλεις 2 σκαλάρια σε 50 λίτρα νερό δεν κάνει. Τα σκαλάρια μεγαλώνουν πολύ και χρειάζεται το κάθε ένα 40-50 λίτρα νερό, και ύψος από 50cm και πάνω (καθαρό ύψος).

Στην θέση σου θα πρόσθετα άλλους 6 καρδινάλιούς και είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες, καλό διάβασμα, καλή συνέχεια

:wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

:wootwoot: Καλή ξενάγηση κ διάβασμα! :)
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε καλώς ήρθες στη παρέα μας.

Με ευχαρίστηση διαβάζω ότι σκέπτεσαι για στήσιμο θαλασσινού ενυδρείου. Για ότι χρειαστείς μη διστάσεις να περάσεις και από το θαλασσινό τομέα του Aquazone όπου ευχαρίστως θα προσπαθήσουμε να σε βοηθήσουμε στα πρώτα βήματα σου στην αλμύρα.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και ευχαρηστώ για τα καλοσορίσματα.

Χρήστο είναι δεδομένο οτι δυο σκαλάρια θα είναι στριμωγμένα από κάποια στιγμή και μετά, αλλά δεν είναι ένας πολύ καλός λόγος να φτιάξεις ένα μεγαλύτερο ενυδρείο; (Αν είσαι παντρεμένος θα με καταλάβεις...)

Προς το παρόν τα έβαλα. Αν εξαιρέσεις οτι οι καρδηνάλιοι είναι τρομαγμένοι, όλα τα άλλα καλά.

Ελίζω σιγά σιγά να επανέλθουν στν αρχική τους κινητικότητα.

Τα ξαναλέμε

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στο forum μας αγαπητέ panormitis76!

Καλή διαμονή.

Link to comment
Share on other sites

καλώς όρισες στην παρέα μας φίλε μου...

Εύχομαι ότι καλύτερο για τη συνέχεια...!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλωστον ... :wootwoot:

Καλη διαμονη στο ΑΖ ... :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...