Jump to content

Το πιό αθόρυβο εξ. φίλτρο;


DrAvalanche

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά

από τη προσωπική σας εμπειρία, το πιό αθόρυβο εξωτερικό φίλτρο για 300λ ενυδρείο ποιό είναι;

Έχει να προτείνει κάποιος κάποιο;

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τα σημερινά σύγχρονα εξωτερικά φίλτρα γνωστών εταιριών είναι όλα σχεδόν αθόρυβα (eheim, tetra, JBL, fluwal)

Link to comment
Share on other sites

Thanx Χρήστο

το ενυδρείο θα βρίσκεται ακριβώς δίπλα στο κρεβάτι, γιαυτο και ψάχνω κάποιο εντελώς (κατά το δυνατό) αθόρυβο

φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Τα εξωτερικά φίλτρα είναι σχεδιασμένα για να είναι και είναι αθόρυβα. Εγώ ονομαστικά ας πούμε έχω ένα eheim 2213 και δεν ακούω Χριστό!

(Ονομαστικά πάντα μιλάμε.) Εσύ θα επιλέξεις αυτό που θέλεις και βέβαια ανάλογα με τα λίτρα σου. Μπορείς να μας αναφέρεις για πόσα λίτρα το χρειάζεσαι?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τα Eheim classic δεν είχα ποτέ πρόβλημα ύπνου όταν είχα τα φίλτρα δίπλα στο κρεββάτι μου... Όχι πως είμαι βέβαια και δύσκολος στον ύπνο :wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Τα εξωτερικά φίλτρα είναι σχεδιασμένα για να είναι και είναι αθόρυβα. Εγώ ονομαστικά ας πούμε έχω ένα eheim 2213 και δεν ακούω Χριστό!

(Ονομαστικά πάντα μιλάμε.) Εσύ θα επιλέξεις αυτό που θέλεις και βέβαια ανάλογα με τα λίτρα σου. Μπορείς να μας αναφέρεις για πόσα λίτρα το χρειάζεσαι?

Thanx Νικο. Για 300λ ενυδρείο το θέλω

Link to comment
Share on other sites

και το 2028 που το εχω και το 2217 απ οτι εχω ακουσει απο αλλους, ειναι σχεδον αθορυβα.

κοιμασαι ανετα στο ιδιο δωματιο.

Link to comment
Share on other sites

Thanx Νικο. Για 300λ ενυδρείο το θέλω

Λοιπόν στα 300λ ένα eheim 2028 (~1050 l/h) είναι ότι πρέπει! :wootwoot: Αν το προορίζεις το ενυδρείο για δίσκους μπορεί να χρειαστείς ίσως και κάτι πιο δυνατό. Οι ειδικοί στους δίσκους θα σου απαντήσουν!

Έγινε επεξεργασία - nikos193
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν στα 300λ ένα eheim 2028 (~1050 l/h) είναι ότι πρέπει! :wootwoot: Αν το προορίζεις το ενυδρείο για δίσκους μπορεί να χρειαστείς ίσως και κάτι πιο δυνατό. Οι ειδικοί στους δίσκους θα σου απαντήσουν!

Eγω σε 260 λιτρα ενυδρειο με δισκους,εχω ενα 2028 και ενα 2213 με τα υλικα που προτινει η eheim.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...