Jump to content

Bohtheia gia enydrio


vazelos

Recommended Posts

Kalhmera paidia...Eimai teleiws freskos sto hobby kai tha ithela th voitheia sas...Metakomisa prosfata alla oi xwroi sto neo mou dwmatio den vgikan opws tous ypologiza...

Tha ithela na ftiaksw ena enydrio gia kapoio piranha alla to vasiko mou preovima einai to mikos pou prepei na periorizetai sta 65-70cm (max)...Me to ipsos den yparxei provlima...

Se ti enydrio tha prepei na paw kai se ti (kai posa) psaria?An fysika mporw na kanw kati....Euxaristw...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

η μονη σου λυση ειναι να παρεις ενα ενυδρειο με καλο φιλτραρισμα 70 μηκοσ 70 πλατος και 70 υψος να βαλεις μεσα 4 pygocentrus natterei,διαβασε οσα μπορεις γυρω απο τα πιρανια και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

απο 40-50 εκ και πανω το υψος θα ειναι αχρηστο για τα ψαρια αυτα... καθως δε κινουνται σε εκεινο το μερος του ενυδρειου. οποτε αφου δε σε περνει το μακρος καντο ποιο πλατυ.

υπολογισε οτι 3 nattereri Minimum = 250 λιτρα.

5-6 = 400-500 λιτρα κοκ.

Link to comment
Share on other sites

η μονη σου λυση ειναι να παρεις ενα ενυδρειο με καλο φιλτραρισμα 70 μηκοσ 70 πλατος και 70 υψος να βαλεις μεσα 4 pygocentrus natterei,διαβασε οσα μπορεις γυρω απο τα πιρανια και βλεπουμε

Απ'οσο εχω διαβασει τα τετραγωνα ενυδρεια δεν ειναι και οτι καλυτερο για τα piranha...Ισχυει αυτο?

Εχω βρει σε μαγαζι στην Κηφισια 2-3 ειδη τα οποια οπως μου ειπαν εκει οτι ειναι αγρια (και ΠΟΛΥ ακριβα οπως ειδα) και πανε μονα τους...Μαλιστα ειναι και σε full μεγεθος...Ειναι καλη επιλογη κατι τετοιο???

Έγινε επεξεργασία - vazelos
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν θα έβαζα αγριο ψάρι σε τοσο μικρό ενυδρείο.

Τα συγκεκριμμένα ψάρια είναι ήδη καμια 20αρια πόντους οπότε θεωρώ ότι δεν θα είναι και πολύ ανετα σε ενυδρειο 65-70. Μην ξεχνας ότι μέχρι πριν μερικούς μήνες κολυμπούσε κάπου στον Αμαζόνιο...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...