Jump to content

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΦΥΤΕΜΕΝΟ


pasok

Recommended Posts

ΕΒΓΑΛΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΦΩΤΟ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΦΥΤΕΜΕΝΟ. ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΧΟΛΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΛΑΘΗ. ΚΑΘΕ ΑΡΧΗ ΚΙ ΔΥΣΚΟΛΗ.

post-4166-1186064586_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

αν εξαιρεσεις τη ψαροτρατα και το κοχυλι!!!!!(που σαν ψευτικα χαλανε τα παντα..!!!!!!) τα υπολοιπα ειναι πανεμορφα και πολυ φυσικα φιλε μου...

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο ενυδρειο απο πλευρας στησιματος το μονο που δεν κολαει ειναι το καραβακι.....Επεισης και η συνθεση των ψαριων δεν ειναι η καλυτερη μιας και πηρε το ματι μου ζωοτοκα με τροπικα,αν κανω λαθος διωρθωσε με.Παντως πολυ ομορφη η γενικη εικονα, αν θελεις θα μπορουσες να μας δωσεις και καποια περισσοτερα στοιχεια,τις παραμετρους κ.τ.λ.

Απο εμενα ενα μεγαλο μπραβο. :thumbup::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο ενυδρειο απο πλευρας στησιματος το μονο που δεν κολαει ειναι το καραβακι.....Επεισης και η συνθεση των ψαριων δεν ειναι η καλυτερη μιας και πηρε το ματι μου ζωοτοκα με τροπικα,αν κανω λαθος διωρθωσε με.Παντως πολυ ομορφη η γενικη εικονα, αν θελεις θα μπορουσες να μας δωσεις και καποια περισσοτερα στοιχεια,τις παραμετρους κ.τ.λ.

Απο εμενα ενα μεγαλο μπραβο. :hysterical::hysterical:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ . ΣΙΓΟΥΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΑΘΗ ΛΟΓΩ ΑΠΕΙΡΙΑΣ.

Α) ΤΟ ΚΑΡΑΒΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΗΣΙΜΟ ΚΑΙ ΚΡΥΒΕΙ ΤΟΥΣ ΠΟΡΟΛΙΘΟΥΣ ΤΗΣ ΑΕΡΑΝΤΛΙΑΣ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ !!!

Β) ΕΧΩ 2 platys ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΜΑΖΙ ΜΕ 6 CARDINAL TETRA KAI 7 CHERRY BARBS. ΘΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗ ΣΥΜΒΑΤΟΤΗΤΑ?

Γ) ΕΙΝΑΙ 3 ΜΗΝΕΣ ΣΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ, ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΦΙΛΤΡΟ JUWEL (ΜΠΛΕ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙ, ΣΦΑΙΡΙΔΙΑ ΥΑΛΟΒΑΜΒΑΚΑΣ) ΚΗ 8 GH 14 PH 7,2 NO3 0 NO2 0 NH4 O ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ 29-30 (ΔΥΣΤΥΧΩΣ)

ΑΛΛΑΓΕΣ ΚΑΘΕ 7 ΗΜΕΡΕΣ 20%

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

πιο συχνες αλλαγες νερου,ανεμιστηρακια για τη ζεστη,και καλυτερα τεστ,γιατι νιτρικα ο ....ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ.!!!

Link to comment
Share on other sites

πιο συχνες αλλαγες νερου,ανεμιστηρακια για τη ζεστη,και καλυτερα τεστ,γιατι νιτρικα ο ....ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ.!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

ΜΗΠΩΣ ΤΑ STICKS 5 SE ENA ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ (ΠΧ. ΤΗΣ JBL) ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΑ ΤΕΛΙΚΑ?

( βεβαια οι μετρησεις ειναι σημερινες μετα αλλαγη)

, αλλα παλι ειναι περιεργο. εχεις δικιο.)

Καμμια πρόταση για τεστ νερου της προκοπης που να μην κανει μια περιουσια???

Link to comment
Share on other sites

Θα προτημας τα Τεστ σε υγρη μορφη οπου ειναι τα καλυτερα και τα πιο αξιοπιστα.Υπαρχουν πολλες μαρκες οπως Tetra JBL API,Τα Στικακια δυστυχως δεν ειναι αξιοπιστα.

Link to comment
Share on other sites

Θα προτημας τα Τεστ σε υγρη μορφη οπου ειναι τα καλυτερα και τα πιο αξιοπιστα.Υπαρχουν πολλες μαρκες οπως Tetra JBL API,Τα Στικακια δυστυχως δεν ειναι αξιοπιστα.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΕΡΜΑ. ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΒΑΤΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΨΑΡΙΩΝ ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ??ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ???

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...