Jump to content

Ολοκαίνουριο ψαράκι


Wanda

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι κι εγώ νέο μέλος και ευελπιστώ να μπω στο κοπάδι...εεε.... στην παρέα σας ήθελα να πω.

Προς το παρόν δεν έχω ενυδρείο, ούτε είχα ποτέ. Άρα συγκαταλέγομαι στους εντελώς άσχετους. :thumbup:

Όμως, οσονούπω, ο σύζυγός μου ετοιμάζει ένα για το σπίτι μας και αποφάσισα να ενημερωθώ κι εγώ για να μπορώ να ασχολούμαι λιγάκι. Νομίζω ότι μάλλον θα μου αρέσει πολύ, αφού πέρασα όλο το πρωί σήμερα διαβάζοντας διάφορα άρθρα μέσα στο ΑΖ. Βέβαια, ξεκίνησα από τα βασικά για να μην μπερδευτώ, αλλά πού θα μου πάει...

Αυτά προς το παρόν.

Ελπίζω να τα λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο "κοπάδι" ΑΖ.

Το νερακι στην περιοχή σου πίνεται?

Ρωτάω γιατι είμαι και από κρανίδι και εκεί είναι πολύ σκληρό και για κάποια ψάρια.

Καλή συνέχεια με το στήσιμο του ενυδρείου σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γείτονα!

Το Άργος παίρνει πλέον νερό από τη Λέρνα (θα γνωρίζεις) και είναι αρκετά καλό. Σκοπεύω να κάνω άμεσα κάποιες μετρήσεις, όχι μόνο για το καλό των ψαριών, αλλά και για το δικό μας.

Το νερό του ενυδρείου, όμως, θα φιλτράρεται ούτως ή άλλως, σωστά? Διάβαζα σήμερα για την αντίστροφη όσμωση, αλλά και για κάποιες στήλες απιονισμού του νερού (τα λέω καλά?). Δε θα λυθεί έτσι το πρόβλημα, αν υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες στην παρεα μας....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γείτονα!

Το Άργος παίρνει πλέον νερό από τη Λέρνα (θα γνωρίζεις) και είναι αρκετά καλό. Σκοπεύω να κάνω άμεσα κάποιες μετρήσεις, όχι μόνο για το καλό των ψαριών, αλλά και για το δικό μας.

Το νερό του ενυδρείου, όμως, θα φιλτράρεται ούτως ή άλλως, σωστά? Διάβαζα σήμερα για την αντίστροφη όσμωση, αλλά και για κάποιες στήλες απιονισμού του νερού (τα λέω καλά?). Δε θα λυθεί έτσι το πρόβλημα, αν υπάρχει?

Ετσι θα λυθεί σίγουρα, σε ρώτησα μήπως και γλύτωνες αυτά τα φίλτρα που δεν είναι υποχρεωτικά αν το νερό είναι καλό , κάνε τις μετρήσεις σου και τα συζητάμε. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες και απο εμένα και καλό κολύμπι στα βαθειά!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς την!

Αν μπορείται να πάρετ Α/Ο καλό θα κάνετε,κακό όχι.

Εύχομαι καλό κολύμπι στα νερά του ΑΖ...

Link to comment
Share on other sites

:thumbup::hysterical::hysterical:

Καλώς ήρθες, καλό διάβασμα, καλή συνέχεια :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...