Jump to content

Μπερδεμένος στην επιλογή Ph Controller!


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

Εψαχνα για μεταχειρισμένο αλλα δεν είχε τύχει να πουληθεί κανένας, οπότε αποφάσισα να αγοράσω καποιον καινούργιο....

Εχω μπερδευτεί διαβάζοντας threads για επιλογh Ph controller. Ο ένας έχει προβλήματα με το ηλεκτρόδιο, ο άλλος χάνει το καλιμπράρισμα, ο αλλος κολάει.

Υπάρχει κάποιος που να έχει τα λίγότερα προβληματα, να μην χάνει το καλιμπράρισμα στις διακοπές ρεύματος, και να είναι και προσιτός?

Εχω μπουκάλα -μανόμετρα - ηλεκτροβάνα που δουλεύει με 220V μέσω χρονοδιακόπτη και ψάχνω Ph controller να τα συνδυάσω.

Ο συγκεκριμένος είναι καλός?

http://www.aquaristic.net/shop.php/s...h%20controller

Εχω ακούστά τους IKS και τους Millwaukee(αν και δεν είναι τόσο ακριβείας)!

Τι απο όλα αυτά να προτιμίσω? Θέλω το κόστος να είναι κάτω απο 200 ευρο αλλα αν είναι και αξίζει για κάτι ας δώσω κατι παραπάνω. Η τιμή του Aqua medic μου άρεσε

Σας ευχαριστώ

Έγινε επεξεργασία - gfdimopo
Link to comment
Share on other sites

εχεις πμ..... :blink::thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Οποιος γνωριζει κατι ας το αναφερει "ψαχνωμαι" και εγω για το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα παιδιά,

Εψαχνα για μεταχειρισμένο αλλα δεν είχε τύχει να πουληθεί κανένας, οπότε αποφάσισα να αγοράσω καποιον καινούργιο....

Εχω μπερδευτεί διαβάζοντας threads για επιλογh Ph controller. Ο ένας έχει προβλήματα με το ηλεκτρόδιο, ο άλλος χάνει το καλιμπράρισμα, ο αλλος κολάει.

Υπάρχει κάποιος που να έχει τα λίγότερα προβληματα, να μην χάνει το καλιμπράρισμα στις διακοπές ρεύματος, και να είναι και προσιτός?

Εχω μπουκάλα -μανόμετρα - ηλεκτροβάνα που δουλεύει με 220V μέσω χρονοδιακόπτη και ψάχνω Ph controller να τα συνδυάσω.

Ο συγκεκριμένος είναι καλός?

http://www.aquaristic.net/shop.php/s...h%20controller

Εχω ακούστά τους IKS και τους Millwaukee(αν και δεν είναι τόσο ακριβείας)!

Τι απο όλα αυτά να προτιμίσω? Θέλω το κόστος να είναι κάτω απο 200 ευρο αλλα αν είναι και αξίζει για κάτι ας δώσω κατι παραπάνω. Η τιμή του Aqua medic μου άρεσε

Σας ευχαριστώ

Εχω ακριβως την ιδια ερωτηση μπορει καποιος να βοηθησει?

ΕΠισης εχει δοκιμασει κανεις το pH controller pH-201 ?

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακριβως την ιδια ερωτηση μπορει καποιος να βοηθησει?

ΕΠισης εχει δοκιμασει κανεις το pH controller pH-201 ?

Καλησπέρα σε όλους,

Ο PH-201 κυκοφορεί με διάφορες ετικέτες από ανώνυμες μέχρι επώνυμες... από 70€ στο e-bay έως 280€ σε καταστήματα. Με πλαστικό ή γυάλινο ηλεκτρόδιο ανάλογα την τιμή.

Δουλεύει ικανοποιητικότατα αφού καλιμπραριστεί καλά στην αρχή σε σωστή θερμοκρασία των υγρών καλιμπραρίσματος. Καλό είναι να προτιμηθεί ένα γυάλινο ηλεκτρόδιο.

Σε αυτήν την περίπτωση και ειδικά στα φτηνά είναι σημαντικό ποιός προσφέρει την εγγύηση και υποστήριξη. :bowdown:

Είδα πρόσφατα σε καταστήματα AQUARIUM MULTITESTER (ACQ150) της Aquatronica με 150€ το οποίο μπορεί να πάρει μέχρι 2 διαφορετικά ηλεκτρόδια και να ελέγχει μέχρι 2 πρίζες σε όποιο συνδιασμό θέλει ο χρήστης. Δεν ήρθε ακόμα στα χέρια μου αλλά που θα πάει... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Ο PH-201 κυκοφορεί με διάφορες ετικέτες από ανώνυμες μέχρι επώνυμες... από 70€ στο e-bay έως 280€ σε καταστήματα. Με πλαστικό ή γυάλινο ηλεκτρόδιο ανάλογα την τιμή.

Δουλεύει ικανοποιητικότατα αφού καλιμπραριστεί καλά στην αρχή σε σωστή θερμοκρασία των υγρών καλιμπραρίσματος. Καλό είναι να προτιμηθεί ένα γυάλινο ηλεκτρόδιο.

Σε αυτήν την περίπτωση και ειδικά στα φτηνά είναι σημαντικό ποιός προσφέρει την εγγύηση και υποστήριξη. :bowdown:

Είδα πρόσφατα σε καταστήματα AQUARIUM MULTITESTER (ACQ150) της Aquatronica με 150€ το οποίο μπορεί να πάρει μέχρι 2 διαφορετικά ηλεκτρόδια και να ελέγχει μέχρι 2 πρίζες σε όποιο συνδιασμό θέλει ο χρήστης. Δεν ήρθε ακόμα στα χέρια μου αλλά που θα πάει... :unsure:

Το ACQ150 απ οτι ειδα εχει 150 μονο του μετα πληρωνεις αλλα τοσα για τις μπριζες και τα modules. :bowdown:

Ξερει κανεις κανενα καταστημα στην Ελλαδα που να εχει σε λογικη τιμη το PH-201 ? Αλλιως δεν βλεπω και πολλες ενναλακτικες μαλλον για Pinpoint Θα παω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...