Jump to content

ενυδρειο 120lt


kosder1908

Recommended Posts

Καλησπέρα σε ολους.ειμαι πολυ fun των ενυδρειων.

ειχα καποτε ενα ενυδρειο 60 λτ αλλα τα ειχα παρατησει για διαφορους λογους.

τωρα αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης.:

σκεφτομαι να προβω στην αγορα ενος νεου ενυδρειου 120lt.θελω να μου πειτε ποσα λεφτα θα χρειαστω μεχρι να τοποθετησω και ψαρια μεσα...(ενυδρειο,φαρμακα,φιλτρα,διακοσμητικα,φυτα αληθινα κτλ).

Link to comment
Share on other sites

αναλογα τι ψαρια θα βαλεισ μεσα,παντοσ αν θεσ να κανεισ κατι πραγματικα ομορφο υπολογισε αλλα 100ευρω + την τιμη του ενυδρειου.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα.υπολογιζα πολυ περισσοτερα.

δηλαδη με ενα 400αρι ειμαι κομπλε.

βρηκα ενυδρειο με 250 ευρω..τα φιλτρα κτλ δεν κοστιζουν περισσοτερο???

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν σωστό, εάν δεν γνωρίζουμε κάτι θετικά να μην δίνουμε λανθασμένες πληροφορίες.

Το κόστος φίλε Kosder, θα είναι σίγουρα πολλαπλάσιο από τα 100 ευρώ,.........

μερικά από τα βασικά που θέλεις ακόμα ,.......... υπόστρωμα - χαλίκι - φυτά - λιπάσματα - υλικά φίλτρου - τεστ μετρήσεων - τροφές

Link to comment
Share on other sites

φιλε kosder εμενα τοσο μου πηγε,βεβαια το εδυδρειο ειχε φιλτρο,κ θερμοστατη (αν κ αγωρασα πιο δυνατο κυκλοφοριτη),αγωρασα υλικα φιλτρου,τεστ,τροφεσ κ μερικεσ ριζεσ.για υποστρομα εβαλα αμμο απο παραλια οπωσ επισησ κ πετρεσ απο παραλια κ στο ενυδρειο εβαλα κιχλιδεσ.ολα αυτα μου πηγαν γυρο στα 100 ευρω.

παντοσ για το πωσ θα στισεισ τπο ενυδρειο κ το τι θα βαλεισ μεσα καλυτερα να παρεισ ιδεες απο εδω μεσα,στα πετ σοπ εκτοσ απο οτι τα περισσοτερα δεν γνωριζουν θελουν να σου πουλισουν κ σου λενε οτι τα καλυτερα ειναι αυτα που εχουν αυτοι.

εμενα μου ειχαν πει να αφισω το ενυδρειο να δουλευει μονο με το φιλτρο χωρισ ψαρια,φαρμακα κλπ κ θα στρονοταν σε 20 μερεσ.+

Link to comment
Share on other sites

Το ποιο σωστο ειναι να κανεις μια ερευνα αγορας σε διαφορα καταστηματα και οτι αποριες εχεις

μπορεις να τις θεσεις στο forum για να σε βοηθηουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες και καλη συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες στο AZ :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ολα ειναι σχετικα. αναλογα τι τυπο ενυδρειο θες να φτιαξεις αν περιοριστεις σε diy λυσεις η σε ετοιμες.

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Heopa μιας και οι τιμές διαφέρουν σημαντικά ανάλογα με τον τύπο ενυδρείου που θέλουμε να στήσουμε. Βέβαια στα 120Lt οι όποιες επιλογές είναι σαφώς οικονομικότερες από τα μεγάλα αφρικανικά 300+ Lt..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...