Jump to content

Εχω γεννα


faroyp

Recommended Posts

Σας ενημερωνω οτι τελικα εχω μονομαχακια. :blink::thumbup::thumbup::thumbdown::thumbdown::thumbdown::thumbup::thaman: Οποιος θελει κερασμα γλυκο επισκεψεις στο σπιτι :thaman: :bigemo_harabe_net-179: :hysterical::hysterical::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Σας ενημερωνω οτι τελικα εχω μονομαχακια. :blink::thumbup::thumbup::thumbdown::thumbdown::thumbdown::thumbup::thaman: Οποιος θελει κερασμα γλυκο επισκεψεις στο σπιτι :thaman: :bigemo_harabe_net-179: :hysterical::hysterical::hysterical:

Ωραιος!!! να σου ζησουν.Μπορεις να μας τα δειξεις σε φωτο.....

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο!! Να σου ζήσουν!!! :thumbup:

Από γλυκό τι έχουμε... ρεβανί μήπως :blink:

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο να σου ζησουν.Περιμενουμε και φοτο.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθησω να ανεβασω βιντεο αλλα να μεγαλωσουν λιγο για να τα πιανει το ματι γιατι τωρα ειναι μια σταλια.Απο γλυκο σε τετοιες περιπτωσεις εχουμε χαλβα σιμιγδαλενιο με γευσεις πορτοκαλι και λεμονι.Αντε να μαζευομαστε σιγα σιγα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μιλαμε για ατελιωτη φαση.Ο αρσενικος εδω και 2 μερες δεν το κουναει απο κατω απο την φωλια και η γυναικα μου με τον πιτσιρικα δεν το κουνανε απο το ενυδριο.Η μονη που την περναει κοτσανι ειναι η θυλικια που κανει τουρισμο στο νεο ενυδριακι της.Αντε να δουμε τι θα γινει στο τελος γιατι με εχει πιασει και εμενα ενα μικρο ανχος δεν το κρυβω :blink::thumbup::thumbup::thumbdown::thumbdown::thaman: :bigemo_harabe_net-179: :hysterical::hysterical::thumbdown::thumbup::thaman:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μιλαμε για ατελιωτη φαση.Ο αρσενικος εδω και 2 μερες δεν το κουναει απο κατω απο την φωλια και η γυναικα μου με τον πιτσιρικα δεν το κουνανε απο το ενυδριο.Η μονη που την περναει κοτσανι ειναι η θυλικια που κανει τουρισμο στο νεο ενυδριακι της.Αντε να δουμε τι θα γινει στο τελος γιατι με εχει πιασει και εμενα ενα μικρο ανχος δεν το κρυβω

Πολυ απλα εχεις γινει χαζομπαμπας!!!! :blink: Ειναι κατι το πρωτογνωρο να βλεπεις να γεννιουνται ψαρακια για πρωτη φορα και ειδικα οταν θα τα βλεπεις να μεγαλωνουν θα νιωθεις υπερηφανος. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο!!Να σου ζησουν

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι έτοιμος για να τους δώσεις τη κατάλληλη τροφή .

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=147983

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσουν!!!!! :blink: Αντε και γρηγορα να δούμε photos! :thumbup:

(Μήπως θα έπρεπε να τους φτιάχνεισ σπιτάκια σιγά σιγά??? :thumbup: )

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Λοιπον παιδια εχω βρει τον μπελα μου μ αυτο το ζευγαρι των μονομαχων.Χθες για να μπορεσω να κανω καποιες εργασιες στα ενυδρια πηρα την αποφαση να τα βαλω μαζι για 1 με 2 μερες σε ενα ενυδριο και να μπορεσω να μαζεψω τα μικρα που μεγαλωσαν απο την γεννα.Σημερα το πρωι που πηγα να τα ταισω βλεπω το ζευγαρι αγκαλιασμενο κατω απο μια φωλια 4 φορες μεγαλητερη απο αυτην που ειχε κανει ο αρσενικος την πρωτη φορα και η θυλικια να γενναει αυγα.Οπως καταλαβατε ξαναεχω γεννα.Οπως το πανε σε λιγο καιρο θα χρειαζομαι γκλιτσα να βγαζω τα μικρα για βοσκη.Υπολογιζω γυρω στα 15 ψαρια απο την πρωτη γεννα και τωρα παμε για αλλα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια εχω βρει τον μπελα μου μ αυτο το ζευγαρι των μονομαχων.Χθες για να μπορεσω να κανω καποιες εργασιες στα ενυδρια πηρα την αποφαση να τα βαλω μαζι για 1 με 2 μερες σε ενα ενυδριο και να μπορεσω να μαζεψω τα μικρα που μεγαλωσαν απο την γεννα.Σημερα το πρωι που πηγα να τα ταισω βλεπω το ζευγαρι αγκαλιασμενο κατω απο μια φωλια 4 φορες μεγαλητερη απο αυτην που ειχε κανει ο αρσενικος την πρωτη φορα και η θυλικια να γενναει αυγα.Οπως καταλαβατε ξαναεχω γεννα.Οπως το πανε σε λιγο καιρο θα χρειαζομαι γκλιτσα να βγαζω τα μικρα για βοσκη.Υπολογιζω γυρω στα 15 ψαρια απο την πρωτη γεννα και τωρα παμε για αλλα

ΕΕΕΕΕ ρε καρπερότητα!!!

Άντε, καλως τα δέχτηκες , χαζοπαππού!

:blink::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ασε ασε.... καλου κακου την αλλη φορα θα βαλω τον αρσενικο στο σαλονι και την θυλικια στην κρεβατοκαμαρα γιατι ετσι οπως το πανε αυτα θα ζευγαρωνουν και με τα ματια σε λιγο καιρο

Link to comment
Share on other sites

Τι να κανουν κι αυτα εχεις πεσει και σε καλη περιοδο τωρα το καλοκαιρι μονο προσεχε την θερμοκρασια του νερου απ τα μικρα σου

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...