Jump to content

Μονομαχινα αρρωστη!!


Recommended Posts

Ειχα μια μονομαχινα και μια καραβιδα σε ενα 8lt με φιλτρο και παροχη αερα, σε καποια στιγμη ειδα οτι η καραβιδα οτι την επεφτε στην μονομαχινα μου ετσι εβαλα την καραβιδα μονη της σε ενα αλλο ενυδρειο(5lt) για να μην εχω καμια απωλεια... Ομως η μονομαχινα εμφανισε ενα σημαδι-πληγη μπροστα απο το ραχιαιο πτερυγιο της και ενα αλλο κατω στην κοιλια της.. Δεν νομιζω οτι της τα προκαλεσε η καραβιδα πριν την βγαλω.. Εχετε καμια ιδεα τι να κανω ? Δοκιμασα Melafix αλλα δεν ειδα καμια καλυτερευση.. το περιργο ειναι οτι η μονομαχινα μου ειναι το ιδιο δραστηρια με πριν, σαν να μην υπαρχει η πληγη αυτη!

(σε 4 μερες θα την βαλω σε 20lt αν γινει καλα)(μαλλον μαζι με την καραβιδα...)

Link to comment
Share on other sites

Μονομαχίνα με καραβίδα ε?... τρελό πειραματάκι αλλά και πολύ προβλέψιμο... :blink: Φιλικά στο λέω, άσε την μονομαχίνα μόνη της στο 20άρι, και την καραβιδούλα, μόνη της σε ένα 40άρι μαζί με άλλες καραβιδούλες ή σαγανάκι :thumbup: Δεν υπάρχει ούτς 1/1.000.000 πιθανότητα να μην τη φάει, απορώ που τα κατάφερε και τόσο, για τη μονομαχίνα, θα κάνει δουλειά το Melafix και καλές συνθήκες νερού, για την καραβίδα ψάξε Google για να πάρεις ιδέες για διακόσμηση ενυδρείου. Υποθέτω έχεις κάνει στρώσιμο κανονικά ε?... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ναι το 20lt ειναι στρωμενο... Και η καραβιδα ηταν τοσο ωραια γμτ... θα συνεχισω το melafix και θα δουμε.. Η καραβιδα με τη ψαρακια μπενει? εχεις καμια ιδεα ? tnx for help :blink:

Link to comment
Share on other sites

Λες η καραβιδα μονη της στο 8λιτρο να εχει προβλημα ? χμμ σκεφτομαι να την βαλω εκει..

Link to comment
Share on other sites

Η κάθε καραβίδα θέλει 30 λίτρα και τρώει ψαροτροφή και που και που καρότο και παττάτα. Και θέλει και φιλτράκι. :blink:

Link to comment
Share on other sites

OK!!! tnx !! Vegetarian καραβιδα :blink: Αν δεν γινει καλα η μονομαχινα μου θα ξανακανω post...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...