Jump to content

Fahaka Puffer / Pangasius Sanitswongi


t.karkoulis

Recommended Posts

ρώτησα σε 2-3 pet-shops αλλά δε τα βρήκα.

εννοείται δε τα θέλω και τα 2 ταυτόχρονα, ή το ένα ή το άλλο θέλω. Το θέμα μεγέθους είναι ένα θέμα αλλά ευτυχώς έχω ένα φίλο με ένα 700αρι ενυδρείο που θα τα πάρει (σε περίπτωση που πάρω pangasius) όταν γίνουν τέρατα. Το πάφερ άν το πάρω ελπίζω να καταφέρω να το κρατήσω στο 240αρι ενυδρείο μου.

Επίσης, αντε και τα φέρνει κάποιο πετσοπ. Σε τι τιμές είναι, ξέρει κανείς?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το T.fahaka ειναι απο τα ψαρια που ερχονται στο χομπι ανα περιοδους καθος ειναι εποχιακο το ψαρεμα τους.

Την τελευταια φορα που τα θυμαμαι διαθεσημα η τιμη ηταν περιπου στα 20e...

Link to comment
Share on other sites

euxaristw!

όσο για το pangasius, δε βρίσκω να υπάρχει πουθενά... αλλα δε το βάζω κάτω :blink:

Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να γινεις πολυ κουραστικος οπως εγω γιατι απο τον οκτωμβριο περνω και ρωταω για φαχακα αλλα κανεις δεν εχει φερει μεχρι τωρα.παντος αν βρεις κατι και μποροθσεσ να με ενημερωνες και μενα.

Link to comment
Share on other sites

euxaristw!

όσο για το pangasius, δε βρίσκω να υπάρχει πουθενά... αλλα δε το βάζω κάτω :blink:

Σε τι τελικο μεγεθος φτανει αυτο το ψαρι;;;; :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Σε τι τελικο μεγεθος φτανει αυτο το ψαρι;;;; :thumbup:

Στη φύση μέχρι 1.5-2.0 μέτρα νομίζω, οπότε ακόμα και το 50% να είναι στο ενυδρείο = problem. Έχεις καιρό όμως 2-3 χρόνια μέχρι να γίνει ανυπόφορο, μετά αρχίζεις και ψάχνεις για "ανάδοχο".

Α, και ξεχνάς οποιοδήποτε ψάρι χωράει στο στόμα του. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Στη φύση μέχρι 1.5-2.0 μέτρα νομίζω, οπότε ακόμα και το 50% να είναι στο ενυδρείο = problem. Έχεις καιρό όμως 2-3 χρόνια μέχρι να γίνει ανυπόφορο, μετά αρχίζεις και ψάχνεις για "ανάδοχο".

Α, και ξεχνάς οποιοδήποτε ψάρι χωράει στο στόμα του. :blink:

....και έχε υπ'οψιν σου ότι ο ανάδοχος θα πρέπει να έχει...πισίνα....πράγμα δύσκολο.

Οπότε σκέψου το ξανά, μιας και όταν μεγαλώσει είναι πολύ δύσκολο εως αδύνατον να βρεις κάποιον να το δώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τα pangasius ειναι απο τα ψαρια που δεν εχουν θεση στα ενυδρεια μας λογο μεγεθους.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...