Jump to content

μετακινηση Nano Reef Help!


KOSTAS2A6

Recommended Posts

Παιδιά ξεκινάω σιγά σιγά ενα nano reef 120 λίτρα αλλα λογο επαγγελματος θα αλλαζω πόλη.Ξέρετε να μου πείτε τι μπορώ να κάνω για να το μεταφέρω?με ποιο τρόπο έτσι ώστε να μην έχουν πρόβλημα τα ψάρια και όλα?

αν ήταν γλυκού νερού είναι πιο εύκολο το έχω κάνει.στο αλμυρό όμως τι παίζει μπορεί να βοηθήσει κάποιος που ξέρει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξεκινάω σιγά σιγά ενα nano reef 120 λίτρα αλλα λογο επαγγελματος θα αλλαζω πόλη.Ξέρετε να μου πείτε τι μπορώ να κάνω για να το μεταφέρω?με ποιο τρόπο έτσι ώστε να μην έχουν πρόβλημα τα ψάρια και όλα?

αν ήταν γλυκού νερού είναι πιο εύκολο το έχω κάνει.στο αλμυρό όμως τι παίζει μπορεί να βοηθήσει κάποιος που ξέρει?

Γιατί απόσταση μιλάμε πόσες ώρες?

Link to comment
Share on other sites

Θα παίρνω να 3-4 χρόνια μετάθεση και δεν ξέρω την απόσταση.Πάντως δεν θα είναι κάτω από 4 ώρες

Link to comment
Share on other sites

θα χρειαστείς δυο βαρέλια πλαστικά 60 λ το καθένα μέσα θα τοποθετήσεις τον βράχο σου και θα βάλεις όσο νερό περισσότερο από το ενυδρείο σου.

Στο ενυδρείο θα αφήσεις την άμμο μέσα αλλά να καλύπτεται με νερό ίσα ίσα.

Για τα κοράλλια και τα ψάρια θα πάρεις πλαστικά κουτιά που κλίνουν από επάνω η κουβάδες ξεχωριστά τα κοράλλια από τα ψάρια.

Στο νέο μέρος που θα το στήσεις καλό είναι να έχεις έτοιμο λίγο νερό για να συμπληρώσεις αν χρειαστεί.

Και καλή παρέα!!

Με αυτόν τον τρόπο κάναμε την τελευταία μεταφορά ενός φίλου χωρίς κανένα πρόβλημα.

Καλή επιτυχία! :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε για τις συμβουλες σου μου είναι πολύ χρήσιμες.

Έχω ανοίξει και ενα άλο θέμα όσο αναφορά το στήσιμο του nano reef.

Ευπρόσδεκτες οι συμβουλές σου...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...