Jump to content

Gia Sas! Irtha Kai Tha Ithela Mia Simbouli:)


kostas3

Recommended Posts

kalispera ! mou genise simera ena aggelopsaro (glikou nerou)... kamia 150aria auga

pano se ena filo. theorisa na min pirakso to fito kai na to afiso sto enidrio giati i gonis prosexan ta auga, ta aerizan, katharizan klp.... oli mera kanena allo psari de ta pirakse. molis prin apo misi ora anakalipsa oti ta auga exoun fagothei ola! tora ine 2 to proi. prin 2 ores ola ta auga itan sti thesi tous! mipos ta efagan i gonis? diabasa sto internet oti mallon se kamia bdomada tha ksanagenisoun. kserete an isxiei auto?

mipos eprepe na metafero to filo me ta auga se mia genistra?

sas euxaristo ek ton proteron gia ti boitheia!

Link to comment
Share on other sites

Κάλώς ήρθες στην ενυδρειοπαρέα μας :buttrock:

Προσπάθησε να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες...

Δώσε μας πληροφορίες για το ενυδρείο σου και τι άλλα ψάρια έχεις μαζι με τα σκαλάρια?

(Ναι, σε 7-10 ημέρες θα σου ξαναγεννήσουν αφου πήραν μπροστά ^_^ )

Link to comment
Share on other sites

Κάλώς ήρθες στην ενυδρειοπαρέα μας :buttrock:

Προσπάθησε να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες...

Δώσε μας πληροφορίες για το ενυδρείο σου και τι άλλα ψάρια έχεις μαζι με τα σκαλάρια?

(Ναι, σε 7-10 ημέρες θα σου ξαναγεννήσουν αφου πήραν μπροστά :rasp: )

.

Ευχαριστω για την υποδοχη ^_^ ! το ενυδρειο μου ειναι jewel 100 λιτρων,με εσωτερικο φιλτρο(κατι που εχω μετανιωσει,αν και δουλευει πολυ καλα)ασπρη λεπτη αμμο και αρκετα φυτεμενο, μεσα εχω 5 αγγελοψαρα. 2 πλακοστομα 2 γατοψαρα κλοουν, 4 gourami 4 μικρους καρδιναλιους. 1 khooli loach . ενα fire eel. το οποιο σκοπευω να μεταφερω σε ενα μεγαλυτερο ενυδρειο φετος αφου μπορει να φτασει 1μ σε μηκος... ειχα 3 tiger barbs (εχω μεινει με ενα μονο τωρα). 3 ασερνικα guppy. ενα borneo-hong kong sucker. το αξιοπεριεργο ειναι οτι μαλλων λαθακια στην επιλογη ορισμενων ψαριων. πχ tiger barbs kai αγγελοψαρα...αλλα ποτε μα ποτε δεν επιτεθηκε το ενα στο αλλο. το ενυδρειο ειναι πολυ ηρεμο..

Link to comment
Share on other sites

Κάλώς ήρθες στην ενυδρειοπαρέα μας :buttrock:

Προσπάθησε να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες...

Δώσε μας πληροφορίες για το ενυδρείο σου και τι άλλα ψάρια έχεις μαζι με τα σκαλάρια?

(Ναι, σε 7-10 ημέρες θα σου ξαναγεννήσουν αφου πήραν μπροστά :rasp: )

.

Ευχαριστω για την υποδοχη ^_^ ! το ενυδρειο μου ειναι jewel 100 λιτρων,με εσωτερικο φιλτρο(κατι που εχω μετανιωσει,αν και δουλευει πολυ καλα)ασπρη λεπτη αμμο και αρκετα φυτεμενο, μεσα εχω 5 αγγελοψαρα. 2 πλακοστομα 2 γατοψαρα κλοουν, 4 gourami 4 μικρους καρδιναλιους. 1 khooli loach . ενα fire eel. το οποιο σκοπευω να μεταφερω σε ενα μεγαλυτερο ενυδρειο φετος αφου μπορει να φτασει 1μ σε μηκος... ειχα 3 tiger barbs (εχω μεινει με ενα μονο τωρα). 3 ασερνικα guppy. ενα borneo-hong kong sucker. το αξιοπεριεργο ειναι οτι μαλλων λαθακια στην επιλογη ορισμενων ψαριων. πχ tiger barbs kai αγγελοψαρα...αλλα ποτε μα ποτε δεν επιτεθηκε το ενα στο αλλο. το ενυδρειο ειναι πολυ ηρεμο..

πολυ χαιρομαι που θα ξαναγεννησουν..τι να κανω οταν γεννησουν? να βαλω το φυλο μεσα σε γεννηστρα?

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες το πρωτο πραγμα που πρεπει να κανεις ειναι να αλλαξεις συνθεση ψαριων στο ενυδρειο σου και μετα να σκεφτεις την αναπαραγωγη του ζευγαριου σου !!!Επηδει εχεις πολλα ασημβατα ψαρια και πολλα ψαρια εγω θα σου προτεινα να δωσεις ολα τα αλλα και να αφησεις το ζευγαρι με τα σκαλαρια σου μεσα τοτε θα εχεις πιο πολλες πιθανοτητες επιτυχημενης γεννας ... :buttrock:

Ελπιζω να βοηθησα...

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες το πρωτο πραγμα που πρεπει να κανεις ειναι να αλλαξεις συνθεση ψαριων στο ενυδρειο σου και μετα να σκεφτεις την αναπαραγωγη του ζευγαριου σου !!!Επηδει εχεις πολλα ασημβατα ψαρια και πολλα ψαρια εγω θα σου προτεινα να δωσεις ολα τα αλλα και να αφησεις το ζευγαρι με τα σκαλαρια σου μεσα τοτε θα εχεις πιο πολλες πιθανοτητες επιτυχημενης γεννας ... ^_^

Ελπιζω να βοηθησα...

:rasp::wacko: για τα λίτρα σου είναι το ιδανικό ,

άφησε το ζευγάρι μόνο του και "μαλάκωσε" το νερό :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

τι ενοειται οταν λετε πως δεν εχω συμβατα ψαρια? το ενυδρειο το εχω ενα χρονο περιπου και ποτε δεν ειχα απολειες ουτε απο μικρα ψαρια ουτε απο νεογεννητα. υποθετω φυσικα πως τα αυγα τα εφαγαν οι ιδιοι οι γονεις ...

Link to comment
Share on other sites

Απλά έχεις πάρα πολλά ψάρια για τα λίτρα που διαθέτης και εκτός αυτού έχεις ψάρια με διαφορετικές απαιτήσεις στο νερό και στης συνήθειες.

Το ότι δεν έχεις απώλεια δεν πάει να πει ότι το ενυδρείο σου είναι σωστά στημένο.

Σκοπός μας δεν είναι να επιβιώσουν τα ψάρια μας 2-3 χρόνια αλλά πολύ περισσότερο σε ένα ευχάριστο περιβάλλων.

Link to comment
Share on other sites

Απλά έχεις πάρα πολλά ψάρια για τα λίτρα που διαθέτης και εκτός αυτού έχεις ψάρια με διαφορετικές απαιτήσεις στο νερό και στης συνήθειες.

Το ότι δεν έχεις απώλεια δεν πάει να πει ότι το ενυδρείο σου είναι σωστά στημένο.

Σκοπός μας δεν είναι να επιβιώσουν τα ψάρια μας 2-3 χρόνια αλλά πολύ περισσότερο σε ένα ευχάριστο περιβάλλων.

exeis apolito dikio, epsaksa ligaki kai katalabaino ti les. mia erotisi tha ithela na kano. ftanei 100ltr enidrio gia 1 mono fire eel? exo dei poso megala ginontai... basika skeftomai tin agora enos neou enidriou 500+ litron. to mono problima ine ta lefta (tha kano ikonomia ti na kanoume) kai o xoros pou pianei.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...