Jump to content

Diy Co2 System


Aquadominus

Recommended Posts

ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΩ ΕΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑ CO2 ΜΕ ΜΠΟΥΚΑΛΑ ΥΨΗΛΗΣ ΠΙΕΣΗΣ ΚΑΙ ΜΑΝΟΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΕΑΝ ΑΝΤΙ ΓΙΑ REACTOR ΒΑΛΩ ΤΟ ΣΩΛΗΝΑΚΙ ΤΗΣ ΕΞΟΔΟΥ ΤΟΥ CO2 ΣΤΟΝ ΟΞΥΓΟΝΟΤΗ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΜΟΥ ΦΙΛΤΡΟΥ ΕΗΕΙΜ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

Link to comment
Share on other sites

Όσο μεγαλύτερη ποσότητα CO2 διαλύεται στο νερό σε λιγότερο χρόνο, τόσο καλύτερος ο διαχυτήρας, έχεις μελετήσει άλλους τρόπους, αυτός θεωρείται ο λιγότερο αποδοτικός...

Link to comment
Share on other sites

Όσο μεγαλύτερη ποσότητα CO2 διαλύεται στο νερό σε λιγότερο χρόνο, τόσο καλύτερος ο διαχυτήρας, έχεις μελετήσει άλλους τρόπους, αυτός θεωρείται ο λιγότερο αποδοτικός...

ΜΕ ΔΙΑΧΥΤΗΡΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΗ ΜΕΘΟΔΟ

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πρόσφατα έφτιαξα ένα CO2 DIY με μπουκάλι αναψυκτικού, bubblecounter από ορό και βαλβίδα ανεπίστροφη.

Το συνεδεσα με μία είσοδο που είχε το εσωτερικό μου φίλτρο JBL και δουλεύει μια χαρά.

Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. :D

Link to comment
Share on other sites

Καλή ιδέα απλά καλύτερα να μπαίνει στη έξοδο του φίλτρου για να μην επηρρεάζει τη βιολογία ή μπει αέρας στο φίλτρο. :D

Link to comment
Share on other sites

Το συνεδεσα με μία είσοδο που είχε το εσωτερικό μου φίλτρο JBL και δουλεύει μια χαρά.

Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. :D

Σε είσοδο το είχα συνδέσει και εγώ αλλά μετά από καμιά 20αρια μέρες κώλυσε το φίλτρο

και ευτυχώς ήμουν εκεί

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...