Jump to content

Συμβατότητα με μονομάχο!!!


Νίκος_Κρικ

Recommended Posts

Hi παίδες! Μια ερώτηση. Μπορω στο μονομαχοενυδρειο μου να βαλω κανενα μικρο corydoras.Οπως panda κτλ κτλ ή ο μονομαχος πρεπει να ειναι μονος του?

Link to comment
Share on other sites

θα το προτιμουσα μονο του.

εξαλλου τα κορυς ειναι κοπαδοψαρα,και ενα μονο του δεν.....

Link to comment
Share on other sites

Βαλτον μονο του

Σε ποσα λιτρα τον εχεις τον μονομαχο;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι τα λιτρα αστον μονο του και θα ειναι αρχοντας βαλτου και φυτακια μεσα και ολα καλα

ΥποθετΩ πως του εχεις φιλτρο και θερμοστατη;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι τα λιτρα αστον μονο του και θα ειναι αρχοντας βαλτου και φυτακια μεσα και ολα καλα

ΥποθετΩ πως του εχεις φιλτρο και θερμοστατη;

Ναι εχει ενα EHEIM στα αριστερα της φωτογραφιας και εναν θερμοστατη στα δεξια της φωτογραφιας.βεβαια οτι θερμοστατης θα γινει αντικατασταση γιατι δεν ειναι αξιοπιστος.

post-5701-1222081953_thumb.jpg

post-5701-1222081970_thumb.jpg

post-5701-1222081979_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο το ενυδρειο και ο μονομαχος σου , αν και δεν φενεται πολυ καλα . :unsure:

Link to comment
Share on other sites

εγινε ζουγκλα εκει περα,το ξεκινησε απο μηδεν και το κανε αστερι.μπραβο Νικο και γυρνα γρηγορα στη θαλασσα.....

Μπραβο και για τον Voltron!

Έγινε επεξεργασία - venom
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο το ενυδρειο και ο μονομαχος σου , αν και δεν φενεται πολυ καλα . :unsure:

Σε ευχαριστώ Μάριε. Δεν ξέρω να την δουλεύω καλά την φωτογραφική μηχανή γιατί είναι επαγγελματική και έχει ένα κάρο ρυθμίσεις. Που θα πάει θα την μάθω.

εγινε ζουγκλα εκει περα,το ξεκινησε απο μηδεν και το κανε αστερι.μπραβο Νικο και γυρνα γρηγορα στη θαλασσα.....

Μπραβο και για τον Voltron!

Να φανταστείς ότι έχω την ευκαιρία να φτιάξω θαλασσινό 500-600 λύτρα με full full εξοπλισμό αλλά επειδή δεν έχω χρόνο (πρωί δουλειά απόγευμα handball) δεν θα τα καταφέρω. Ίσως αργότερα αν και ζηλεύω όταν βλέπω εσάς και με δίσκους και με reef.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Μάριε. Δεν ξέρω να την δουλεύω καλά την φωτογραφική μηχανή γιατί είναι επαγγελματική και έχει ένα κάρο ρυθμίσεις. Που θα πάει θα την μάθω.

Να φανταστείς ότι έχω την ευκαιρία να φτιάξω θαλασσινό 500-600 λύτρα με full full εξοπλισμό αλλά επειδή δεν έχω χρόνο (πρωί δουλειά απόγευμα handball) δεν θα τα καταφέρω. Ίσως αργότερα αν και ζηλεύω όταν βλέπω εσάς και με δίσκους και με reef.

Σαββατοκυριακα.???? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστευω οτι σε ενα reef θελει μονο το ΣΚ για να το φροντιζεις.Πιστευω μια ωρα με 2 ωρες την ημερα τις θελεις.Το ΣΚ θα εχω αγωνες μια εντος Αθηνων μια εκτος Αθηνων.Μακαρι να το παρω και εγω αποφαση και να πω οτι ξεκιναω.Μακαρι :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει ενα EHEIM στα αριστερα της φωτογραφιας και εναν θερμοστατη στα δεξια της φωτογραφιας.βεβαια οτι θερμοστατης θα γινει αντικατασταση γιατι δεν ειναι αξιοπιστος.

Πανεμορφο ενυδρειο και τυχερος ο μονομαχος σου.Να τον χαιρεσαι! :unsure:

Link to comment
Share on other sites

thanks φιλε να εισαι καλα :unsure: Λεω αυτες τις μερες να του βαλω καμια για ζευγαρωμα γιατι δειχνει οτι θελει.

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλο να μας δειξεις και μωρα ! :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Μας δουλευεις Νικο ε? :unsure::bowdown:

Ολο πλακα μας κανεις, στην αρχη ελεγες θα βαλεις το Βουδα μεσα και δεν ξερω τι αλλο.

Τωρα λες για γατοψαρα κλπ

Το ενυδρειακι ομως σκιζει.

Μπραβο σου, πολυ σουπερ εγινε.

Κανε μια παρουσιαση βρε να το δει ο κοσμος να παιρνει το καλο παραδειγμα. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

thanks φιλε να εισαι καλα :unsure: Λεω αυτες τις μερες να του βαλω καμια για ζευγαρωμα γιατι δειχνει οτι θελει.

Πρωτα σκεψου που θα βολεψει τα μικρα που θα γεννηθουν.

Link to comment
Share on other sites

μια γεννηστρα ειχα σκεφτει.εχει ζευγαρωσει κανεις μονομαχο να μου πει 1-2 πραγματα?

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο το ενυδρειο του μικρου σου

Σε γεννηστρα δεν θα μπορεσεις να τα βαλεις θα χεις προβλημα θελουν αλλο ενυδρειο και παρα πολυ προσοχη αν δεν εχεις ξαναασχοληθει θα σου λεγα να το αναβαλεις για αργοτερα και να διαβασεις πολυ πανω στο ζευγαρωμα και στο μεγαλωμα των μικρων

Οτι θες ρωτα μας

Link to comment
Share on other sites

Επισης θα χρειαστει ενα μονομαχοενυδρειο για τη θηλυκια, και πριν (για καποιο διαστημα) και αμεσως μετα το spawning. :unsure:

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα παίδες. Θα ήθελα τις γνώσεις πάλι. Έχω γεμίσει κάτι μικρά σαλιγκαράκια και αναπτύσσονται με πολύ γρήγορους ρυθμούς. Αν θυμάμαι καλά είχα διαβάσει ότι αυτά αναπαράγονται αναλόγως με την ποσότητα της τροφής αλλά ίσως κάνω και λάθος. Το θέμα είναι το εξής. Είχα κάποτε 2-3 και δεν με ενοχλούσαν τώρα έχω αρκετά παραπάνω και πολύ φοβάμαι ότι στο τέλος θα γεμίσει όλο το ενυδρείο. Εκτός από το να τα πιάσω με το χέρι και να τα βγάζω ένα ένα υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για να τα μαζέψω?

post-5701-1224616395_thumb.jpg

post-5701-1224616409_thumb.jpg

post-5701-1224616424_thumb.jpg

post-5701-1224616435_thumb.jpg

post-5701-1224616448_thumb.jpg

post-5701-1224616461_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τρώνε φυτά δεν έχεις πρόβλημα, ακτός και αν σε ενοχλούν αισθητικά. Πάντος τρώνε κυρίως σάπια φύλλα και καθαρίζουν το ενυδρείο πράγμα καλό. :chair:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...