Jump to content

αυλονοκαρα μερος 2


aulonocara

Recommended Posts

Πρώτα απο ολα ευχαριστώ στους φιλους που ενδιαφέρθηκαν

η αυλονοκαρα ....παραμένει φορτωμένη με αυγα ειναι τώρα 2 βδομάδες ....αναμένω...ή στριπ 21 ημέρεσ?

μικτα έχω εδώ και 4 χρόνια αλλα τα προσέχω 2 φιλτρα= eheim 2217 & pro ii ,2 eheim αεραντλίες 400λτ η καθε μία αλλαγη νερού καάθε 10 ημέρες αληθινα φυτα διοξείδιο jlb, απομειν'αρια λαιβ ροκ.

πολλα απο αυτα που εχετε δει στο βιντεο τα εχω δώσει αλλα δυστυχώς δεν τα προσέξαν και τα ψοφήσαν20 κοματια.

Θα σας πώ τι έχω τώρα και εαν κάποιος μπορεί να μου προτεινει ή ενδιαφέρεται η να μου δωσει συμβουλές να μειώσω τον αριθμό.....κλπ

για μεταφορά σε αλλο ενυδρείο αδυνατο ,

2 φροντόσα

5 αυλονοκάρες κοκκινες( αρσενικές)

3 ................ νυασε

12 θηλυκές διάφορες

1 στουαγκραντι έχει πρόβλημα στο μάτι είναι η μόνη που την χτυπούν οι άλλεσ(δοκίμασα φάρμακα αλλα τίποτα)

3 κοπαντιντοχρομις μπορλεύ 1 αεσενικό 2 θηλυκά( τα βαρέθηκα μεγαλώνουν πολύ)

4 κιτρινεσ καουρελοθς +4 μωρα( οι2 φορτωμένεσ αυγά)

4 αλτολαμπρολογους φαιρ φιν δεν τουσ αποχωρίζομαι

4 αλτολαμπρολογους καλβουσ ...>>>>>>>>>>>>>

4 νεολαμπρολόγους πουλχερ + 3 μωρα

πλεκοστομα, γατοψαρα, κλοουν

Link to comment
Share on other sites

Την δικη μου γνωμη στην ειπα και στο αλλο σου ποστ , καλο διαβασμα ! :unsure:

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι να καταλάβεις ότι υπάρχουν τεράστιες διαφορές στα ψάρια και όπως υπόθηκε στα προηγούμενα ποστ χρειάζεται να διαβάσεις μερικά πράγματα και να καταλάβεις το τι θέλει το κάθε ψάρι και έπειτα να αποφασίσεις τι να βάλεις.

διάλεξε με τι θες να ασχοληθείς ( περιοχή , είδος κ.τ.λ. ) και υπάρχουν παιδιά εδώ μέσα που θα σε βοηθήσουν σε πολλά πράγματα που σίγουρα θα έχουν ασχοληθεί με τα ψάρια που θα διαλέξεις

πάντως εγώ προσωπικά στα λίτρα σου θα έβαζα μια ομάδα tropheus και τίποτε άλλο

καλή συνέχεια φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι να καταλάβεις ότι υπάρχουν τεράστιες διαφορές στα ψάρια και όπως υπόθηκε στα προηγούμενα ποστ χρειάζεται να διαβάσεις μερικά πράγματα και να καταλάβεις το τι θέλει το κάθε ψάρι και έπειτα να αποφασίσεις τι να βάλεις.

διάλεξε με τι θες να ασχοληθείς ( περιοχή , είδος κ.τ.λ. ) και υπάρχουν παιδιά εδώ μέσα που θα σε βοηθήσουν σε πολλά πράγματα που σίγουρα θα έχουν ασχοληθεί με τα ψάρια που θα διαλέξεις

πάντως εγώ προσωπικά στα λίτρα σου θα έβαζα μια ομάδα tropheus και τίποτε άλλο

καλή συνέχεια φίλε μου

:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...