Jump to content

Χρέωση ΔΕΗ


costas21

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους...

Γνωρίζει κάποιος να μου πεί πώς γίνεται η χρέωση της ΔΕΗ γιατί εδώ και λίγο καιρό ενώ πλήρωνα ένα στανταρ ποσό,τώρα έχει αυξηθεί δραματικά και αναρωτιέμαι μήπως φταίει το ενυδρείο άν και το είχα και πρίν,όσο για a/c και διάφορες πηγές που τραβάνε ρεύμα δέν έπαιζε γιατί έλειπα 4 μήνες στην εξοχή...

Link to comment
Share on other sites

λιγο παρεμφερες..εγω εχω καινουργιο ενυδρειο 900 λ και μου ηρθε η ευδαπ 900 και επεσα ξερος..λεω ετσι δηλ. θα πηγαινει σο μελλον..? τελικα βρηκα διαρροη αλλα τα 900 ευρω να πληρωσα..ενας μισθος ρε π...

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την ΔΕΗ μπορείς να βρεις τι πληρώνεις από εδώ:ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΔΕΗ

Βέβαια απο εκεί και πέρα πληρώνεις ένα σωρό να μη πω τι σε δημοτικά τέλη, τελπς ακίνητης περιουσίας και ΕΡΤ.

Όμως με της συνεχείς αυξήσεις της ΔΕΗ το τελευταίο διάστημα έχει χαθεί η μπάλα...

Link to comment
Share on other sites

έχουν γίνει ανατιμήσεις στα τιμολόγια, όλοι πληρώνουμε παραπάνω. Πάντως το φίλτρο έχω μάθει ότι έχει μηδαμινή κατανάλωση, δεν ισχύει βέβαια το ίδιο και για το θερμοστάτη. Ο θερμοστάτης καίει κάτι παραπάνω.. :unsure::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Στα φυτεμένα ενυδρεία με φυτά υψηλών απαιτήσεων, οπου χρειαζόμαστε ισχυρό φωτισμό, εξίσου σημαντική δαπάνη αν όχι μεγαλύτερη από την θέρμανση, είναι σίγουρα και ο φωτισμός.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις και σόρι που δεν απάντησα αλλά είμουν δουλειά...

δέν μπορώ να καταλάβω ρε παιδιά τι παίζει με την ΔΕΗ εκτός το νταβ....ίκι που πληρώνουμε σε όλα τα υπόλοιπα δέν σου δίνουν να καταλάβεις και πώς σε χρεώνουν,τους πήρα τηλ. και μου είπαν ότι οι χρεώσεις φαίνονται αναλυτικά στον λογαριασμό...σύμφωνει εγώ τους λέω θέλω να μάθω πόσο στοιχείζει η ώρα και πώς γίνεται η χρέωση και μου λένε τις ίδιες #@$%^& anyway καρεκλοκένταυροι του δημοσίου αλλά με χαλάει τρελλά που τους πληρώνω και τον μισθό τους απο το στερημά μου :bowdown:

Όσο για τα υπόλοιπα μόνο ό θερμοστάτης καίει που είναι 300w κατα τα άλλα 80w οι λάμπες και από 20 w τα 2 φίλτρα για αυτό τρελένομαι... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

______________.zip

Για δες εδω

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις και σόρι που δεν απάντησα αλλά είμουν δουλειά...

δέν μπορώ να καταλάβω ρε παιδιά τι παίζει με την ΔΕΗ εκτός το νταβ....ίκι που πληρώνουμε σε όλα τα υπόλοιπα δέν σου δίνουν να καταλάβεις και πώς σε χρεώνουν,τους πήρα τηλ. και μου είπαν ότι οι χρεώσεις φαίνονται αναλυτικά στον λογαριασμό...σύμφωνει εγώ τους λέω θέλω να μάθω πόσο στοιχείζει η ώρα και πώς γίνεται η χρέωση και μου λένε τις ίδιες #@$%^& anyway καρεκλοκένταυροι του δημοσίου αλλά με χαλάει τρελλά που τους πληρώνω και τον μισθό τους απο το στερημά μου :bowdown:

Όσο για τα υπόλοιπα μόνο ό θερμοστάτης καίει που είναι 300w κατα τα άλλα 80w οι λάμπες και από 20 w τα 2 φίλτρα για αυτό τρελένομαι... :bowdown:

Εχει γινει 24% αυξηση αν δεν απατωμε μεσα σε ενα 9μηνο........ :unsure:

Link to comment
Share on other sites

μην ξεχνας ομως οτι 80w λαμπες δεν δουλευουν 24ωρο ουτε καν

12 ωρο. τωρα για 20w τα φιλτρα νομιζω οτι ειναι πολυ μικρη

η καταναλωση που εχουν για να σου ανεβασουν πολυ την τιμη.

ο θερμαντηρας καιει....κατι παραπανω

Link to comment
Share on other sites

kalispera .

οσοι εχετε τριφασικο πιστευω να ξερετε να περνετε ρευμα αποο τη δεη χωρισ χρεωση .

δε εινε νομιμο αλλα εινε οικονομικο.

γινετε και στο μονοφασικο αλλα καλητερα να το αποφυγετε.

ειδικα οσοι μενετε σε μονοκατοικια βολευει.

Link to comment
Share on other sites

kalispera .

οσοι εχετε τριφασικο πιστευω να ξερετε να περνετε ρευμα αποο τη δεη χωρισ χρεωση .

δε εινε νομιμο αλλα εινε οικονομικο.

γινετε και στο μονοφασικο αλλα καλητερα να το αποφυγετε.

ειδικα οσοι μενετε σε μονοκατοικια βολευει.

-...για πες , για πες.... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

imaikl δε εινε τοσο απλο

εχει διαφορα η συνδεση στο μονοφασικο απο το τριφασικο .

εχει διαφορα ι σινδεσι απο επαγγελματικο σε απλο ρολοι.

και κατι ακομι ειναι μια πραξη που δε εινε νομιμη.

Link to comment
Share on other sites

imaikl δε εινε τοσο απλο

εχει διαφορα η συνδεση στο μονοφασικο απο το τριφασικο .

εχει διαφορα ι σινδεσι απο επαγγελματικο σε απλο ρολοι.

και κατι ακομι ειναι μια πραξη που δε εινε νομιμη.

και γιατί μας ξεσικώνεις άδικα :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

οπωβσ βλεπεισ το ξερουνε πολοι . δε σασ ξεσηκωνω.

εκανα μια παρατηρηση . αλλα δε ειπα οτι εινε και τοσο απλο . και για να εχεισ το κεφαλι σου υσηχο στιχειζει και κανα 200 αρι ευρο.

κοστα. δε εινε απλο. στα τριφασικα μιλασ για 3χ220 . οποιοσ ενδειαφερετε και πραγματι δε ξερει τον τροπο κανενα προβλημα .

ομωσ απο οτι φενετε το ξερει και ο cheяish . οποτε ασ παρει αυτοσ την ευθηνη.

Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω κολπο πως να μην γραφει το ρολοι σου.....

αλλα δεν το λεω :thumbup:

καλυτερα να εχεις μαθει και το ποσο του προστιμου για αυτο το κολπο :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

RAIN

εχεισ δικιο αγαπη μου

εχεισ απολυτο δικιο.

δε ξερο το κοστοσ του προστιμου.

ομ,ωσ να ξερεισ ποσ με αυτα που καποιοι γλιτονουμε και εμεισ σε αγαπαμε και ενδειαφερομαστε το ιδιο και για εσενα απλα οι δουλειεσ μασ δε μασ αποδιδουν τοσα ωστε να εχουμε την ανεση να πληρονουμε τισ απανωτεσ αυξησεισ στη δεη.

δε εχω κατι μαζι σου κουκλα μου . απλα δε εχω την ανεση να σκορπαω τα χρηματα μου .

και πιστεψε με το βραδυ κλεινω ολα τα φωτα για να κανω οικονομια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...