Jump to content

Αδυνατες Κιχλιδες


Recommended Posts

Kαλησπερα . Θα ηθελα να ρωτησω τι ειδους ασθενεια ειναι αυτη που κανει τις Κιχλιδες Αφρικης να εχουν ρουφηγμενες κοιλιες κ να φαινονται πιο αδυνατες μολονοτι τρωνε κανονικα κ κολυμπουν.Τι θεραπεια χρειαζονται κ πως εξουδετερωνεται το προβλημα?Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αν μας εδειχνες φωτο μπορει και να βοηθουσες λιγο ...

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι ειναι τοσο δυσκολο αυτο που ρωταω , ουτε χρειαζεται παραπανω περιγραφη. Σκεφτειτε 1 κιχλιδα lamprologo φανερα αδυνατη αλλα ζωηρη.Αν δυσκολευεστε κ παλι θα ανεβασω φοτο

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι αυτη η κιχλιδα lamprologo;Και ειναι οντως τοσο δυσκολο να βαλεις μια φωτογραφια;Για πιο ευκολη δικη σου εξυπηρετηση το ειπε ο φιλος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πράγματι δεν χρειάζεται φωτογραφία γι αυτη τη περίπτωση , γενικά μιλάει ο giotaixt .

Φιλε giotaixt σε ολα τα ψάρια οταν τρωνε κανονικα και ειναι αδύνατα τις περισσοτερες φορες ειναι απο εσωτερικα παράσιτα .

Ως συνηθως χρησημοποιουμε Flagyl που 70% των περιπτωσεων κάνει δουλεια .

Υπάρχει και μια πιθανοτητα να ειναι απο κακής ποιότητας τροφή που δεν μπορει να προσφερει στο ψαρι αυτα που χρειάζεται .

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΦΙΛΕ ΣΤΑΜΑΤΗ. ΘΑ ΒΑΛΩ Κ ΦΩΤΟ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΚΙ ΑΛΛΟ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι ειναι τοσο δυσκολο αυτο που ρωταω , ουτε χρειαζεται παραπανω περιγραφη. Σκεφτειτε 1 κιχλιδα lamprologo φανερα αδυνατη αλλα ζωηρη.Αν δυσκολευεστε κ παλι θα ανεβασω φοτο

Τέστ γράφουμε φίλε μου;

Αφού δεν είναι και τόσο δύσκολο για ποιό λόγο ρωτάς;

Έγινε επεξεργασία - costas21
Link to comment
Share on other sites

giotaixt Σε παρακαλώ πολύ να γράφεις με πεζά .

costas21 Έδωσα εγώ απάντηση ποιο πάνω μην το συνεχίζεις .

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΦΙΛΕ ΣΤΑΜΑΤΗ. ΘΑ ΒΑΛΩ Κ ΦΩΤΟ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΚΙ ΑΛΛΟ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ!!!

Οταν προσπαθεις να βοηθησεις καποιον,ζητωντας του να γινει πιο συγκεκριμενος,και αντι αυτου βλεπεις κεφαλαια και θαυμαστικα,οντως δεν αξιζει να συνεχιζεις.Παντως το συγκεκριμενο προβλημα ειδικα στις αφρικανες,μπορει να ειναι και απο κατι αλλο πολυ πολυ απλο,εκτος απο παρασιτο....... :chair:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...