Jump to content

Το ενυδρείο μου


50 cent

Recommended Posts

Αυτο ειναι το ενυδρειο μου.Πειται τι μου προτεινεται να βαλω μεσα και τι αλλες βελτιωσεις μπορω να κανω.Ξερω πως θελει πολλη δουλεια ακομη.

post-3816-1225198268_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

εγω θα σου προτινα να του αλλαξεις τοποθεσια γιατι ετσι κατακορυφα θα φευγουν τα νερα προς τα κατω ααχχαχαχααχ πλακα κανω.βαλε μια καλη φωτο και θα ακουσεις πολλες γνωμες

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο ειναι αλλα θελει καποιες βελτιωσεις...

1) Ο θερμοστατης δεν πρεπει να ειναι μεσα στο νερο ολοκληρος, αν και δεν ειμαι σιγουρος

2) Προσθεσε κανενα φυτακι για να ειναι πιο φυσικο το περιβαλλον..

3) Τα κοχυλια δεν κανουν καλο στο νερο...

Αληθεια τι ψαρακια εχεις μεσα?

Καλη συνεχεια :chair:

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

Ο συγκεκριμμενος θερμοστατης δεν εχει κανενα προβλημα.

:chair::chair:

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια τι ψαρακια εχεις μεσα?

Νομιζω οτι τον λενε συνοδοντη εμενα ετσι μου τον συστησαν

Link to comment
Share on other sites

Tα ζωντανά φυτά δίνουν τελείως άλλο αέρα στο ενυδρείο, αυτή είναι η αλήθεια.... Τωρα βέβαια, αν το ψαράκι είναι συνοδόντης, τότε μάλλον χρειάζεται περισσότερο σπηλιές και σκοτεινά σημεία για να κρύβεται. Για φυτά, διάβασα κάπου ότι οι vellisnerias προέρχονται από το φυσικό του περιβάλλον.... Μπορεί αν έιναι και λάθος... Άλλωστε οι συνοδόντες είναι αφρικάνικα ψάρια νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Synodontis ε? Ωραια ψαρακια.. Αν ειναι ο Multipunctatus ερχεται απο την λιμνη Tanganyika και κανονικα θελει κοπαδακι.. Γινεται μεγαλουτσικος καπου 15εκ και του αρεσει να βγαινει το βραδυ και να κολλαει στο τζαμι.. Επισης τρωει τα σαλιγκαρια... Αυτα :chair: Ναι εχω και εγω εναν.. :chair: Και επισης αν δεν το θες η εχεις προβλημα με αυτον γιατι μπορει να γινει επιθετικος, μπορω να το φιλοξενησω :wootwoot: αυτος εδω ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις πληροφοριες και οταν ανανεωσω το ενυδρειο θα σας δειξω φωτο.

Έγινε επεξεργασία - 50 cent
Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλω να μην γραφεις 2-3 απαντησεις στη σειρά με 2-3 λεξεις το καθενα. Να τα γραφεις ΟΛΑ ΣΕ ΕΝΑ...

Ενταξει.Τωρα μπερδευτηκα και η απαντησει γραφτηκε δυο φορες.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι αλλα μαυρος

Αυτός εδώ μήπως;

Μιλάμε για τον Synodontis angelicus. Πάει μέχρι 25cm, θα δυσκολευτείς να τον κρατήσεις σε τέτοια λίτρα

post-7963-1225223329_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οι συνοδόντες γενικά γίνονται μεγάλοι. Το ενυδρείο σου είναι τα 16 λίτρα που λες στην περιγραφή; Όταν μεγαλώσει το ψαράκι θα πρέπει ν' αρχίσεις να σκέφτεσαι για πιο μεγάλο ενυδρείο.... Εκτός αν το δώσεις και βάλεις κάτι μεσα που θα ταιριάζει στα λίτρα σου

Link to comment
Share on other sites

ο αδερφος μου εχει ενα ενυδρειο 96 λιτρα.Οταν μεγαλωσει θα του πω να το κρατησει.

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ!!!!!!!

Ενταξει sorry.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις με τι ψαρια μπορει να συμβιωσει ο συνοδοντης και να μην ειναι επιθετικος?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...