Jump to content

4 Dvd σε 1


Recommended Posts

Ρε παλικαρια τη βοηθεια σας!!!

Εχω τραβηξει 4 μικρα DVD με βιντεοκαμερα και θελω να τα ενωσω και να φτιαξω ενα DVD. Δοκιμασα με το Movie Maker αλλα δεν δεχεται τα αρχεια. Τι κανουμε???

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε να βρεις το ConvertXtoDVD3.Aν δεν μπορεις θα στο φερω εγω αυριο.... :chair::chair:

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε να βρεις το ConvertXtoDVD3.Aν δεν μπορεις θα στο φερω εγω αυριο.... :chair::chair:

:wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου έχουν δώσει με την κάμερα CD/DVD με προγραμμα για αυτή την δουλειά? Η Sony έχει το Picture Motion Browser που το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικαρια τη βοηθεια σας!!!

Εχω τραβηξει 4 μικρα DVD με βιντεοκαμερα και θελω να τα ενωσω και να φτιαξω ενα DVD. Δοκιμασα με το Movie Maker αλλα δεν δεχεται τα αρχεια. Τι κανουμε???

Ένα απλό και free πρόγραμμα που μπορείς να μετατρέψεις τα το VOB αρχεία σε mpg ή avi etc, είναι το SUPER 2008 είναι απλό στην χρήση.

Πιο εξοδευμένο πρόγραμμα είναι το Pinnacle Studio μπορείς να τα εξάγεις από εκεί και να τα επεξεργαστής.

Link to comment
Share on other sites

καντο επιτελους γιατι η υπομονη μου εχει εξαντληθει 1 χρονο τωρα.... :wootwoot::):wootwoot::wootwoot::chair:

ΥΓ.ποτε να παω στα κτελ.....? :chair::wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

καντο επιτελους γιατι η υπομονη μου εχει εξαντληθει 1 χρονο τωρα.... :wootwoot::wootwoot::wootwoot::blink::chair:

ΥΓ.ποτε να παω στα κτελ.....? :wootwoot::wootwoot:

Ερχεσαι κατα εδω;;; :blink: Ωραια φερε κι'αυτα που θελω.- :chair::wootwoot::wootwoot::)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Nidal.Η κάμερα σου σώζει σε format της Sony γιαυτό όπως σου είπε ο JDP θα πρέπει να χρησιμοποιεί σεις το πρόγραμμα της Sony και στην συνέχεια αφού τα μετατρ'εψεις σε 'ανθρώπινο' format μπορείς να χρησιμοποιείσεις κάποιο άλλο πρόγραμμα π.χ. Movie Maker.... :chair:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ συνάδελφε....

Συμφωνώ με τους προλαλίσαντες, (Husky + JDP).

Επειδή τυχαίνει να έχω μερικά προγραμματάκια που κάνουν τέτοια κολπάκια μιας και τελευταία ασχολούμε αρκετά με videakia, μου τα στέλνεις στα ενώνω και μετά εάν είναι σημαντικό το βίντεο, το ανεβάζω σε rapidshare και το βγάζω σε πληστιριασμό..... :chair::chair:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια!!!

Τα βιντεο τα τραβηξα με δανεικη μηχανη (Θαναση Thanks!!!) οποτε δεν εχω προγραμμα.

Θα δοκιμασω το ConvertXtoDVD3 που προτεινε ο Στρατος (Dias) και βλεπουμε!!!

Οσο για το βιντεο που αναφερομαι ειναι τα 4 βιντεακια απο το ταξιδι στον Rio Araca οπου επιτελους φιλοτιμηθηκα να το φτιαξω!!!

Οταν το ετοιμασω θα γινει η αναλογη διανομη :chair::chair::wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αφού τα έχεις σε μορφή mini DVD πρέπει να τα κάνεις με κάποιο πρόγραμμα :chair: .. σε κάποια μορφή AVI, MPEG ή ότι άλλο και μετά να τα ενώσεις σε ένα και να το κάνεις και πάλι αυτό convert σε DVD μορφή και να το .... ψήσεις στα κάρβουνα :chair:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...