Jump to content

Καλώς σας βρήκα. :p


Genjuron

Recommended Posts

Γειά σας! Ωραιό μέρος έχετε εδώ, γεμάτο θέματα για ενυδρεία ίσως και το καλύτερο που έχω δει μέχρι τώρα!!

Anyway να μπω στο θέμα έχω ένα ενυδρείο 100 λίτρων το είχα αγοράσει απο το καρφούρ το καλοκαίρι, και έχω μέσα 1 χρυσόψαρο (LOL) και μερικά φυτά επίσις έχω βάλει υπόστρωμα SERRA και από επάνω σκούρο-άσπρο χαλικάκι το οποίο μου το έδωσε ο μαγαζάτορας λέγωντασ οτι είναι το κατάληλο...:chair:

Θα ήθελα να μου δώσετε μερικές συμβουλές διακόσμισης και φυτών μιας και τον μαγαζάτωρα δεν τον πολυ-εμπιστεύομαι.

Χρησιμοποιώ Serea Siporax στο φίλτρο Serra Carbon απο επάνω, σφουγγαράκι απλό(ήτανε μέσα στο ενυδρείο) και βαμβάκι Serra, για το νερό βάζω Serra Aquatan, Serra Nitrivec, Serra Toxivec, και για τα φυτά τα οποία δενεέχω ιδέα πως λέγοντε βάζω Serra Floran, και έχω και μια μικρή αεραντλία γιατί μου είπανε οτι κάνει καλό για τα ψάρια και τα φυτά.

Αυτα τα λίγα για αρχή μην σας κουράσω κιολάς ακόμα δεν γράφτηκα, ευχαριστώ προκαταβολικά για όποια συμβουλή έχετε να δώσετε.

dsc00048id4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηλθες,κανε τον κοπο και δες τις παρουσιασεις ενυδρειων για να βελτιωσεις την διακοσμηση του

δικου σου ενυδρειου.Καλη συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες .Το κτιριο ειναι αυθαιρετο και θα στο γκρεμισουν,αλλα και το αυτοκινητο στο νερο δεν ταιριαζει..... :chair: .Καλυτερα να τα βγαλεις,και ριξε μια ματια στις παρουσιασεις να παρεις ιδεες.Καλη συνεχεια.... :chair:

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες στην παρέα! :chair:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες και καλή συνέχεια!!! :chair:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο ΑΖ

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες :chair:

ΥΓ ανθρακας και αεραντλια με φυτα, δεν τα πανε καλα. :chair:

Το ιδιο και το toxivec δεν παει με φυτα. (αληθεια γιατι το βαζεις εχεις αμμωνια κλπ? βρες αλλο τροπο να το αντιμετωπισεις)

Το nitrivec αν εχει στρωσει το ενυδρειο και εχεις καλα υλικα στο φιλτρο δεν χρειαζεται να βαζεις πλεον.

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

καλως ορισες....!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...