Jump to content

Algae Eater Gold


alex1001

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα.. μια ερώτηση μονο.. παλαιότερα είχα αυτό το ψαράκι (Algae eater gold ή gyrinocheilus)

Το πήρα για καθαρισμό στις άλγες.. μέσα σε 1.5-2.5 εβδομάδες καθάρισε τα πάντα και τέλεια.. μετά από αυτό πέθανε αφού δεν είχε τι να φάει (πιστεύω εγώ) γιατί όταν το έβγαλα από το ενυδρείο θυμάμαι που ήταν πολύ αδύνατο σε σχέση με όταν το είχα πάρει!!

αυτοί από το pet-shop που ρώτησα κατά την αγορά του ψαριού μου είπαν πως δεν έχει πρόβλημα τρώει και κομματάκια τροφής που περισσεύουν..

τελικά τι ισχύει? γιατί ήθελα να πάρο πάλι αλλα όχι να πάθω τα ίδια..

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δύσκολο να μην βρήκε τίποτα να φάει!

Δεν μπορεί ο φίλος να μην τάϊζε τα ψάρια του! Εφόσον τα τάϊζε όλο και κάτι θα περίσσεψε.

Link to comment
Share on other sites

φυσικά και τα τάιζα.. έχω ακόμη ένα Pangio kuhlii & ένα borneo sucker τα ψαράκια είναι βυθού που τρώνε απομεινάρια τροφών και αυτά ζουν και βασιλεύουν..

το συγκεκριμένο αφού καθάρισε την άλγη από παντού μετά πέθανε πολύ αδυνατισμένο

όσο το παρατηρούσα στην αρχή που έτρωγε άλγη η κοιλια έδειχνε γεμάτη όταν το έβγαλα από το νερό πεθαμένο ήταν λίγο σκελετωμένο σαν να μην είχε φάει μέρες και αυτό μου έκανε εντύπωση!

Link to comment
Share on other sites

φυσικά και τα τάιζα.. έχω ακόμη ένα Pangio kuhlii & ένα borneo sucker τα ψαράκια είναι βυθού που τρώνε απομεινάρια τροφών και αυτά ζουν και βασιλεύουν..

το συγκεκριμένο αφού καθάρισε την άλγη από παντού μετά πέθανε πολύ αδυνατισμένο

όσο το παρατηρούσα στην αρχή που έτρωγε άλγη η κοιλια έδειχνε γεμάτη όταν το έβγαλα από το νερό πεθαμένο ήταν λίγο σκελετωμένο σαν να μην είχε φάει μέρες και αυτό μου έκανε εντύπωση!

Μήπως ήταν κάποιες μέρες νεκρό?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...