Jump to content

Tι'ναι τουτο ??


Panos1990

Recommended Posts

Αγορασα ενα φυτακι σημερα αλλα δeν θυμαμαι τι ειναι.. και στην λιστα φυτων της Tropica δεν το εχει... Παντως μου ειπε οτι ειναι σκληρο φυτο.. Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Eίναι τροπικό φυτό ξηράς του γένους dracaena, αν και πολλοί το πουλούν σαν φυτό ενυδρείο, φαίνεται πως η διάρκεια ζωής του μειώνεται αισθητά. Έχω μια γλαστρούλα με αυτό το φυτό και μεγαλώνει κανονικά... :chair:

Link to comment
Share on other sites

Καλα θυμομουν οτι καπου το ειχα δει!!!! Θα τον σκοτωσω!!!!!! :chair:

Τι να κανω? Να το βγαλω απο εκει ?? Να το βαλω στο μπαλκονι???

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά κάθονται και πουλάνε φυτό ξηράς για φυτό ενυδρείου; :chair: Δεν πάμε καλά.....

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως ηταν φτηνο... Θα το δωσω στην αδερφη μου που αγαπαει το φυτα.. Εχει κανει το μπαλκονι ζουγκλα.. αμα πεσει καμια ωρα θα γελαω.. Και κατι αλλο, εσωτερικου χωρου?

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα, κρίμα...

Είναι δυνατόν να πουλάνε φυτά ξηράς για φυτά ενυδρείου?????

Απίστευτο... :)

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα, κρίμα...

Είναι δυνατόν να πουλάνε φυτά ξηράς για φυτά ενυδρείου?????

Απίστευτο... :)

βασικα δεν ειναι ακριβως ξηρας....ειναι φυτο που αρεσκεται να ειναι το μισο εκτος νερου...νομιζω οτι ειναι απο τα ιδανικα φυτα για terrarium,και σιγουρα ουτε για ενυδρειο αλλα ουτε και για γλαστρα εξωτερικου χωρου.
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά κάθονται και πουλάνε φυτό ξηράς για φυτό ενυδρείου; :) Δεν πάμε καλά.....

Πανω απο 30 χρονια, αλλα δεν ειναι ακριβως "ξηρας" (ουτε και ενυδρειου), οπως σου εγραψε και ο Κλαζ.- :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...