Jump to content

θα ηθελα να διαβασω τις εντυπωσις σας για τον στολισμο του ενυδρειου μου


liano24

Recommended Posts

Πολύ ωραίο το ενυδρείο σου :chair: αλλά έβαλες 2 φορές το ίδιο ποστ με άλλο τίτλο.....

Link to comment
Share on other sites

το καταλαβα φιλε μου εκανα λαθος προσπαθουσα να κανω επεξεργασια αλλα δεν τα καταφερα και ετσι ιδου το αποτελεσμα,να σαι καλα ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα, τίποτα.... Αν επιτρέπεις και μια παρατήρηση, το μόνο που με χαλάει είναι το κοράλλι, κατα τα άλλα να το χαίρεσαι :chair:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,τα ξυλα δεν κανουν με αφρικανες,μαλακωνουν το νερο πραγμα που εσυ δεν χρειαζεσε.Θα σου προτεινα επισης να βαλεις αληθινα φυτα να βγαλεις το κοραλι και να βαλεις ασβεστολιθικες πετρες με σπηλιες και κρυψωνες.Ετσι ειναι στην φυση οι αφρικανες που εχεις.

Μετρησεις κανεις?

καλη συνεχεια....

Link to comment
Share on other sites

Σου ευχομαι καλη συνεχεια συμφωνω με τις αποψεις των προηγουμενων φιλων.Το μονο που διαφωνω ειναι στα αληθινα φυτα για το λογω οτι τα συγκεκριμενα ψαρια θα στα ξυλωνουν.Καλυτερα να βγαλεις το κοραλι,τα ξυλα και τα πλαστικα φυτα.

Link to comment
Share on other sites

Σου ευχομαι καλη συνεχεια συμφωνω με τις αποψεις των προηγουμενων φιλων.Το μονο που διαφωνω ειναι στα αληθινα φυτα για το λογω οτι τα συγκεκριμενα ψαρια θα στα ξυλωνουν.Καλυτερα να βγαλεις το κοραλι,τα ξυλα και τα πλαστικα φυτα.

Valisneria η anubias,δεν εχει προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Valisneria η anubias,δεν εχει προβλημα...

:wootwoot::wootwoot:

Liano τα καταφερες τελικα :chair: :chair:

Έγινε επεξεργασία - fake_gio
Link to comment
Share on other sites

Ομορφα τα ψαρακια σου,το κοραλι αν δεν ειναι ψευτικο δε με χαλαει,αλλα βαλε πετρες,πολλες πετρες,και φτιαξε κρυψωνες.Καλη συνεχεια. :chair:

Link to comment
Share on other sites

Οπτικά είναι μια χαρά το ενυδρείο σου. Χρωματιστό και όμορφο. Το κοράλι όμως θα συμβουλευα να το βγάλεις. Σιγά σιγά θα γεμίσει άλγες και θα φαίνεται άσχημα. Υπάρχει και ο κίνδυνος να τραυματιστεί κανένα ψαράκι. Και όπως σου είπαν, βάλε και άλλες πέτρες και φτιάξε όσες περισσότερες κρυψώνες μπορείς.

Και εγώ με πλαστικά φυτά ξεκίνησα και κιχλίδες. Καλή συνέχεια και από 'μένα... :chair:

Link to comment
Share on other sites

να υποθεσω οτι το κοραλι το εχεις βγαλει ηδη ή να το πω κ εγω?? :)

τα ψαρακια σου ειναι πολυ ομορφα!

εχεις πολλα περιθωρια βελτιωσης.

σου προτεινω να κανεις αναζητηση στο forum για να παρεις ιδεες για το ιδανικο στησιμο ενυδρειου που θα λατρεψουν τα ψαρακια σου... αλλα κ εσυ!

κ οι παραπανω συμβουλες σωστες. :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...