Jump to content

Molly


aquarium.gr

Recommended Posts

Παιδια το μολι μου γεννησε 15 μωρα και τα εβαλα στην γεννηστρα και σε 3 ωρες τα μεγαλα μολυ και πλατυ μπηκαν στην γεννηστρα και τα μωρα δεν ηταν εκει οταν εψαξα στο ενυδρειο βρηκα 9 μωρα να κολυμπουν κρυμμενα.Δεν ξερω τι να κανω να τα αφησω ή να τα ξαναπιασω να τα βαλω στην γεννηστρα?Τα μεγαλα ψαρια υπαρχει περιπτωση να τα φανε τα μωρα?Βοηθηστε με.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες πως έβαλες γεννήστρα, τί εννοείς? Πως κατάφεραν, αφενώς να μπουν μέσα τα μεγάλα και αφετέρου να βγουν τα μικρά????

Τα μικρά που έχεις χάσει ή έχουν κρυφτεί κάπου ή φαγώθηκαν από τα μεγάλα. Αν έχεις ερκετές κρυψώνες με φυτά, άσε τα μικρά ελεύθερα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν ξερω πως καταφεραν και μπηκαν τα ψαρια στην γεννηστρα και το ενυδρειο μου δεν εχει και τοσο πολλες κρυψωνες?

Link to comment
Share on other sites

τα μωρά είναι ο καλύτερος μεζές για σχεδόν όλα τα είδη ζωοτόκα. Ο καλύτερος τρόπος για να τα προστατέψεις είναι να τους παρέχεις φυσικές κρυψώνες. Δηλαδή να έχεις στο ενυδρείο σου αρκετή java moss ή κερατόφυλλο. έτσι σίγουρα κάποια θα βρουν να κρυφτούν και να επιζήσουν.

Άσε την φύση να κάνει την δουλειά της όπως εκείνη ξέρει. Μην βάζεις γεννήστρες γιατί στρεσάρουν απίστευτα την μητέρα σε βαθμό που μπορεί και να ψοφήσει μέσα στην γεννήστρα.

Link to comment
Share on other sites

Τα ψαρια μπορουν μια χαρα να μπουν στην γεννηστρα, μου ειχε τυχει και μενα μια φορα, γιατι μυριζονται μαμ. Ποια γεννηστρα εχεις αυτη με το τουλι ή την πλαστικη;

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο τα μωρα εμειναν μονο 1

Link to comment
Share on other sites

Μην στεναχωριεσαι σε λιγες μερες θα χεις καινουργια και τωρα θα ξερεις καλυτερα τι να κανεις με τα μικρα σου

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παει και το τελευταιο

Link to comment
Share on other sites

παει και το τελευταιο

Από τί πάει? Λογικά μέσα σε 20 μέρες περίπου που πέρασαν θα πρέπει να μεγάλωσε αρκετά για να μην μπορούνε να το φάνε...

Link to comment
Share on other sites

πεθανε απο αρρωστια

Link to comment
Share on other sites

Τι αρρωστια;

Link to comment
Share on other sites

Ειχε βγαλει κατι σαν βαμβακι στο σωμα του

Link to comment
Share on other sites

δεν του εκανες θεραπεια;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...