Jump to content

Recommended Posts

Ξυπνησα ενα πρωι και κοιταχτε τι βρηκα να με κοιταει :) Καλα καλα πλακα κανω!! Το ειχα αγορασει εδω καιρο τον σαλιγγαρο απλως ειμαι περιεργος να μαθω τι ειδος ειναι... (μικρουλης ακομα)

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα πανέρμορφο καφέ Pomacea Bridgesii Snail. Είναι φυτοφάγα και μπορούν πολύ εύκολα να διαλύσουν ένα φυτεμένο ενυδρείο. Σπανίως δεν θα πειράξουν τα φυτά! Βρες κι άλλο ένα να κάνεις αναπαραγωγή :)

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

Του εχω βαλει αγγουρι τωρα.. και δεν μου εχει πειραξει τις ανουβιες.. Ειναι τερας παντως :)

Link to comment
Share on other sites

Του εχω βαλει αγγουρι τωρα.. και δεν μου εχει πειραξει τις ανουβιες.. Ειναι τερας παντως :)

Όταν είχα εγώ, μου είχαν κατασπαράξει όλα τα φυτά. Δεν άφηναν τίποτα. Γι'αυτό πήρανε πόδι! Τί διάμετρο έχει το κέλυφός του τώρα? Φτάνει περίπου να 3.5-4cm...

Link to comment
Share on other sites

Kαπου τοσο ειναι.. καπου στο 3... Παντως αν φαει τιποτα θα τον δωσω...

Link to comment
Share on other sites

Θα σου εξαφανησει τα φυτα ειναι παρα πολυ λεμαργα ειχα και εγω εναν τον Γολιαθ και του δινα οτι φυτο δεν ηθελα μαρουλι ταμπλετες γαριδες και τρελενονταν αλλα εμενα μου αρεσε παρα πολυ ο μικρος μου που δεν μ' ενοιαζε αν θα μου τρωγε ολα τα φυτα τον ειχα με τα χρυσοψαρα μου για 3 χρονια και ειχε γινει σχεδον οσο η παλαμη μου τωρα εχω το κελυφος του και το κοιταω δεν μπορουσα να τον αποχωρηστω :)

Παντως αν δεν τον θες στον παιρνω εγω να τον βαλω με την Οσκαρ μου

Link to comment
Share on other sites

Θα σου εξαφανησει τα φυτα ειναι παρα πολυ λεμαργα ειχα και εγω εναν τον Γολιαθ και του δινα οτι φυτο δεν ηθελα μαρουλι ταμπλετες γαριδες και τρελενονταν αλλα εμενα μου αρεσε παρα πολυ ο μικρος μου που δεν μ' ενοιαζε αν θα μου τρωγε ολα τα φυτα τον ειχα με τα χρυσοψαρα μου για 3 χρονια και ειχε γινει σχεδον οσο η παλαμη μου τωρα εχω το κελυφος του και το κοιταω δεν μπορουσα να τον αποχωρηστω :)

Παντως αν δεν τον θες στον παιρνω εγω να τον βαλω με την Οσκαρ μου

Νομίζω πως ήσουν και αρκετά τυχερός που σου έζησε 3 χρόνια. Έχω την εντύπωση ότι ζουν περίπου 2 χρόνια! Τον είχες καλομάθει και καλοπερνούσε :) Σίγουρα θα "έφυγε" ευτυχισμένος!

Link to comment
Share on other sites

Αχου.. Τερατακι ειχε γινει... Και εμενα μου αρεσει παρα πολυ, τον εχω ονομαζει Κθουλου γιατι ειναι ολο πλακαμια, χιχι :) Αν εχω προβλημα θα σου πω.. Ευχαριστω παντως :)

Link to comment
Share on other sites

Τυχερή, τυχερή... :)

:)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...