Jump to content

νεο αιμα - red belly


WORM26

Recommended Posts

τους τελευταιους 6+ μηνες στο ενυδρειο μου ειχαν μεινει 2 απο τα τρια αρχικα ψαρια μου.εψαχνα λοιπον να βρω κατι σε αντιστοιχο μεγεθος(17-20cm) αλλα δυστυχως δεν εβρισκα τιποτα ειχα φτασει στο σημειο να σκεφτομαι να δωσω τα δικα μου ψαρια και παρω μικρα αρχιζοντας απ την αρχη.εδω και δυο εβδομαδες ομως σουλατσαρουν στο ενυδρειο μου 2 ακομα red belly (10-12cm) τα οποια τα πανε εξαιρετικα με τους παλαιοτερους κατοικους παρολη την διαφορα μεγεθους που εχουν(εφυγε ενα αγχος).ολα αυτα χαρη στον φιλο αντωνη (antwnis t 83)ο οποιος περαν απο τρελαμενος χομπιστας ειναι και εξαιρετικος ανθρωπος αφου με εξυπηρετησε ψανοντας να μου βρει τα ψαρια και ξοδευοντας χρονο για να μου τα στειλει χωρις να εχει το παραμικρο οφελος για ολα τα παραπανω.χιλια ευχαριστω λοιπον φιλε αντωνη για οσα εκανες και να ξερεις πως εχεις αποκτησει ενα φιλο ακομα.

ps . δυστυχως δεν εχω βρει χρονο ακομα να βγαλω φωτογραφιες.ευελπιστω μεσα στο σ/κ να καταφερω να ανεβασω

Link to comment
Share on other sites

Ανδρεα ευχαριστω για τα καλα σου λογια κ χαιρομαι που τα ψαρακια σου συμβιωνουν αρμονικα!

ημουν σιγουρος οτι δεν θα εχουν προβλημα κ ελπιζω να μην εχεις αλλες απωλιες στο μελλον!!

περιμενουμε να δουμε συντομα φωτογραφιες απο το κοπαδακι σου!

κ οτι χρειαστεις εδω ειμαστε!! :thumbup:

Υ.Γ. τελικα ειμαστε πολλοι!!! :):):thumbup:

Έγινε επεξεργασία - antonis t83
Link to comment
Share on other sites

eεαν ενδιαφερεσαι υπαρχει ενα red belly γυρω στα 15 εκ. σε ενα μαγαζι στη Γλυφαδα μου ειπαν οτι το δινουν 150 ευρω εαν θες μπορω να σου δωσω το τηλ. να ρωτησεις φιλικα tassos

Link to comment
Share on other sites

Και ενα μωρακι δικο μου καπου στα 8εκ το εχει ο Nidal, αλλα το βλεπω να γινεται ψαρομεζες..

Link to comment
Share on other sites

150??? :):thumbup::thumbup:

ειναι αρκετα Τασο! :)

τα πρωτα 6 ψαρια τοσο τα πληρωσα το καθενα αλλα μπρος στη τρελα που ειχα...και εχω δηλαδη!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

τα πρωτα 6 ψαρια τοσο τα πληρωσα το καθενα αλλα μπρος στη τρελα που ειχα...και εχω δηλαδη!! :)

να υποθεσω πως ειναι αγρια . δυστυχως το δικο μου budget ειναι πιο περιορισμενο .ηδη η ασχολια μου με τα ενυδρεια κυμαινεται στα 3500-4000.

Link to comment
Share on other sites

οριστε μια προχειρη φωτο.δυστυχως οι μικροι μου ειχαν κρυφτει.:)

http://img233.imageshack.us/img233/1834/dsc00026yh6.jpg

Έγινε επεξεργασία - WORM26
Link to comment
Share on other sites

ειναι ντροπαλα τα μικρα :)

σημασια εχει οτι ολα πηγαν καλα :P

οχι και τοσο ντροπαλα.ειναι τα πρωτα που ορμανε στο φαγητο.

να και ενα προσφατο βιντεακι

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...