Jump to content

Hydrolycous


piranxobios

Recommended Posts

Αντωνη ευχομαι το ψαρακι σου να γινει ετσι:http://www.youtube.com/watch?v=zEvSLnxQFFk...ασε που αρχισα να μπενω σε σκεψεις... :)

Link to comment
Share on other sites

Αντωνη ευχομαι το ψαρακι σου να γινει ετσι:http://www.youtube.com/watch?v=zEvSLnxQFFk...ασε που αρχισα να μπενω σε σκεψεις... :)

Kατι δεν παει καλα με το link.....

Link to comment
Share on other sites

Kατι δεν παει καλα με το link.....

τι σημαινει αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια να ξέρεις πως η λογική της ζωντανής τροφής δεν είναι απαραίτητη για ψάρι ενυδρείου. Θα μπορούσε να χαρακτηριστεί περιττή έως και βάρβαρη!

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια να ξέρεις πως η λογική της ζωντανής τροφής δεν είναι απαραίτητη για ψάρι ενυδρείου. Θα μπορούσε να χαρακτηριστεί περιττή έως και βάρβαρη!

καποια ψαρια που ειναι αγρια πιασμενα ειναι πολυ δυσκολο εως απιθανο να μαθουν νο τρωνε no live τροφες.

επειδη το συγκεκριμενο θεμα θιγει ορισμενους μεσα στο forum κ ειναι αποδεκτο απο εμενα, γιαυτο δεν προκειται να συζητησω το πως κ τι ταιζω το συγκεκριμενο ψαρι κ φυσικα δεν προκειται να ανεβασω ποτε video.

αν καποιος ενδιαφερεται να μαθει περισσοτερα μπορει να μου στειλει ενα π.μ.

Τασο ειναι εκπληκτικο ψαρι κ το συστηνω ανεπιφυλακτα σε οποιον μπορει να διαθεσει ενα μεγαλο ενυδρειο. :)

Link to comment
Share on other sites

καποια ψαρια που ειναι αγρια πιασμενα ειναι πολυ δυσκολο εως απιθανο να μαθουν νο τρωνε no live τροφες.

δικαιολογια για τα αδικαιολογητα σα το παραπανω.

αν δεχτει ζωντανο θα δεχτει και το κατεψυγμενο.εκτος απο 2,3 θαλασσινα ειδη τα οποια δε τρωνε και ψαρια, αλλα αλλους οργανισμους.

το θεμα ειναι εμεις τη θελουμε και ποσο ανθρωπια εχουμε.

Link to comment
Share on other sites

δικαιολογια για τα αδικαιολογητα σα το παραπανω.

αν δεχτει ζωντανο θα δεχτει και το κατεψυγμενο.εκτος απο 2,3 θαλασσινα ειδη τα οποια δε τρωνε και ψαρια, αλλα αλλους οργανισμους.

το θεμα ειναι εμεις τη θελουμε και ποσο ανθρωπια εχουμε.

Παιδια εγω εκανα αναφορα στο ψαρι και η αληθεια μου εκανε εντυπωση το μεγεθος του, δεν μιλησα για το ταισμα, αλλα στο κατω κατω μια και το θιξατε το ζητημα, το κατεψυγμενο καποτε δεν ηταν ζωντανος οργανισμος? Βεβαια σεβομαι το γεγονος οτι ισως καποιοι δεν θελουν να βλεπουν και ισως τελικα ηταν λαθος ι επιλογη του βιντεο .

Link to comment
Share on other sites

δικαιολογια για τα αδικαιολογητα σα το παραπανω.

αν δεχτει ζωντανο θα δεχτει και το κατεψυγμενο.εκτος απο 2,3 θαλασσινα ειδη τα οποια δε τρωνε και ψαρια, αλλα αλλους οργανισμους.

το θεμα ειναι εμεις τη θελουμε και ποσο ανθρωπια εχουμε.

δεν δικαιολογουμε ουτε απολογουμε.

προφανως φιλε μου δεν εχεις μεγαλη εμπειρια απο τα συγκεκριμενα ψαρια.

ουτε εγω ειχα αλλα μαθαινω γρηγορα...

το video που μας δειχνεις ειναι το 1 στα 100 που τρωει κατεψυγμενο σε σχεση με ολα τα αλλα.

το video του piranxobios φαινεται λιγο ασχημο αλλα ειναι μια αληθεια.

δεν ειναι καποιου μελος μας κ αυτο για μενα εχει ιδιαιτερη σημασια, γιατι οπως εχω ξαναπει δεν ειμαι τοσο κατα του ταϊσματος ζωντανης τροφης, οσο του αυτο να δημοσιευται ως κατορθωμα!! κ αλλωστε ο piranxobios (Τασος) οπως λεει πιο πανω δεν ανεβασε το video για να δουμε πως τρωει το ψαρι, αλλα δυστυχως οπως καταλαβες στο youtube τουλαχιστον, ειναι δυσκολο να βρεις video που να μην δειχνει κατι παρομοιο.

οπως κ να χει στο aquazone σεβομαστε ολες τις αποψεις κ δεν θελουμε να θιγουμε το κοινο αισθημα.

απλα ειναι αδικο να φαινομαστε "αιμοδιψεις δολοφονοι" γιατι απλα δεν ειμαστε.

κ ειναι αδικο να στιγματιζεται, εξαιτιας της διατροφης τους, μια εκπληκτικη κ συγχρονως τοσο παρεξηγημενη κατηγορια ψαριων, οπως ειναι οι θηρευτες...

Έγινε επεξεργασία - antonis t83
Link to comment
Share on other sites

Μου δώσατε έναυσμα για νέο τόπικ... :)

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρωστε ρε παιδες ο Αντωνης δεν ειπε οτι ταιζει ζωντανη τροφη!!!!

αλλα και να του δινει,δεν υπαρχει λογος να το κανετε θεμα :thumbup:

Αντωνη θυμασαι τι εγεινε με μενα ε????μην κανεις το ιδιο λαθος!!!!!!!!!!!!!!!

και παλυ να σου ζησει :):):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

το video που μας δειχνεις ειναι το 1 στα 100 που τρωει κατεψυγμενο σε σχεση με ολα τα αλλα.

αν ηθελες θα γινοσουν ο δευτερος στους 100.και ετσι φιλε θα εβαζες ενα λιθαρακι για να φυγει το στιγμα των θηρευτων οπως σωστα το εθεσες ο ιδιος. αντι αυτου υποστηριζεις μια νοοτροπια η οποια διαιωνιζει αυτη τη κατασταση.

το ενα και μοναδικο βιντεο που βρηκα μου φτανει..

στο youtube 1% κανονικη τροφη ειναι και τα πιρανια και τα υπολοιπο 99%ειναι ζωντανα ποντικια ψαρια πουλια κλπ που τα ταιζουν καθυστερημενοι και χαιροντε

ομως και τα πιασμενα ενηλικα μπορουν να "γυρισουν" ακομα και σε πελετς...

αυτα φιλε μου στα πλαισια της φιλικης κουβεντας παντα, γιατι ηδη παρεξηγηθηκα και καποιος ειπε να χαλαρωσω να μη καμω θεμα κλπ .μονο κατεθεσα τη διαφορετικη μου αποψη. να εισαι καλα και να χαιρεσε τις ψαρουκλες σου.

ο φιλος piranxobios ας με συγχωρεσει για το οφ τοπικ

σαφως και δεν ειχε σχεση με το ποστ του ειναι εμφανες.

Έγινε επεξεργασία - smernaros
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι ειπα οτι υποστηριζω την νοοτροπια που αναφερεις.

απλα ο καθενας πρατει οπως νομιζει, κρινει κ κρινεται απο αυτα.

δεν ειμαι εγω αυτος που θα τους επιβαλει κατι.

.....κ που ξερεις οτι δεν ειμαι ο δευτερος στους 100??? :)

επειδη δεν ανεβασα video?

καλα εκανες κ κατεθεσες την αποψη σου κ οπως σου ειπα κ παραπανω ειναι πραγματικα κατανοητη, σεβαστη κ αποδεκτη.

λυπαμαι που παρεξηγηθηκες.

φιλικα Αντωνης

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...