Jump to content

Recommended Posts

Μιχάλη μου έχεις απόλυτο δίκιο αλλά ποιός είναι αυτός που δέν έχει πετάξει έστω και ένα αποτσίγαρο στην παραλία ένα ποτηράκι ή απλά μιά εφημερίδα; μία καλή λύση εκτός απο το να είμαστε πολύ προσεκτικοί είναι και η δημιουργία μονάδων καθαριότητας σε όλες τις παραλίες...πρίν 2 χρόνια είχα πάει στις κολυμπήθρες της Πάρου και σας πληροφορώ παρόλο που είναι δημόσια παραλία υπήρχαν άνθρωποι που μαζέυαν επι μονίμου βάσεως κάθε λογής απορρηματα...απο τον καφέ σου που μόλις τελείωνε ερχόντουσαν και σε ρωτάγαν άν το θέλεις άλλο και το πέρναν μέχρι που ερχόντουσαν και αδειάζαν το τασάκι που είχαν προβλέψει να τοποθετήσουν κάθε 5 μέτρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενας ειμαι εγω :)

Οσο για την συγκεκριμενη παραλια της παρου,πολυ ωραια ειδικα αν υπαρχει τετοιου ειδους οργανωση αλλα επειδη ας μην ξεχναμε πως ζουμε στην ελλαδα, δεν μπορουμε να περιμενουμε τετοιες ενεργειες-πρωτοβουλιες και ειδικα σε τοπους λιγοτερο τουριστικους..

Οποτε νομιζω πως η δικη μας συμπεριφορα ειναι αυτη που θα ευαισθητοποιησει και τους λοιπους "τουριστες " της χωρας μας ,οι οποιοι κανουν σημερα μπανιο διπλα σε αυτα που οι ιδιοι πεταξαν-παρατησαν χθες .

Πραγματικα δεν μπορεις να φανταστεις την αμηχανια οσων βλεπουν καποιους αλλους να μαζευουν τα σκουπιδια τους ..

Αυτη η αμηχανια στο βλεμμα και στις κινησεις τους ,σου δινει την ελπιδα πως ακομη και αυτοι που πραγματικα δεν εχουν ιχνος σεβασμου και εχουν χασει καθε μετρο,

εστω και στο βαθος του χρονου σηκωνουν καποιου ειδους διαπαιδαγωγηση.

:)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...