Jump to content

Γειά σας


mouta

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

Με λένε Κατερίνα και κάνω τα πρώτα βήματα σε ενυδρείο.

Πραγματικά οι πληροφορίες που παρέχεται είναι αρκετά χρήσιμες και πολύ σπουδαίες, ιδιιαίτερα σε ανθρώπους όπως εγώ που δεν έχουν ασχοληθεί ξανά με ενυδρεία.

Ένα μπράβο για την καταπληκτική δουλειά που έχετε κάνει!!!!!!!!!

Θα ήθελα να ρωτήσω για ένα περίεργο ψάρι του γλυκού νερού που είδα σε ένα pet shop. Σε όλους μας είναι γνωστο το χρυσόψαρο, εγώ όμως το είδα πιο μεγάλο, και ιδιαίτερα σε πάχος και με διάφορους χρωματισμούς σε κάποια υπήρχε και διαφορετική ουρά.

Ρώτησα την κυρία που είχε το pet shop και μου είπε ότι δεν πουλιούνται και ότι είναι ειδική παραγγελία. Γνωρίζει κανείς αυτό το ψάρι; Ειδιαίτερη ονομασία δεν μου έδωσε απλά μου είπε ότι είναι χρυσόψαρο.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες και καλή συνέχεια!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες Κατερινα στην παρέα!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το καλοσόρισμα!!! :):P Συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση αλλά τις τελευταίες ημέρες είχαμε τενχικά προβλήματα στην εταιρεία.

viciouscircle μοιάζει με το oranda που μου έδειξες αλλά όχι με αυτό πάνω στο κεφάλι του. Ήταν σαν κανονικό χρησόψαρο σε κάποια σημεία τουλάχιστον.

Κάποια στιγμή αν καταφέρω θα περάσω απο το pet shop και θα τραβήξω φωτό και αν μπορέσω θα ανεβάσω!!!

Zorba_The_Freak ναι είμαι και στο swift club, νομίζω ότι κάποιες φορές σε έχω δει μέσα στο φόρουμ. Έχεις και εσύ swiftaki;

Να ρωτήσω και κάτι άλλο; Το ενυδρείο μου στα πλαστικά του μέρη (π.χ. καπάκι έχει κάποιες ασπρίλες, υποθέτω ότι είναι άλατα (υποθέτω λέω, μη βαρέσετε αν λέω καμιά βλακεία που και που :glare::thumbup: ). Βλέπετε μου το χάρισε κάποιος φίλος και θέλω να το καθαρίσω και η ασπρίλα δεν φεύγει. Υπάρχει τρόπος να την καθαρίσω ή δεν πειράζει καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηλθες,τα αλατα θα τα καθαρισεις με ξυδι και μετα πολυ καλο πλυσιμο με νερο,φυσικα

το ενυδρειο αδειο.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο;

Άλατα έχει γεμίσει και το κουτί του φίλτρου; Μπορώ να το καθαρίσω και αυτό με ξύδι ή θα έχω κάποιο πρόβλημα;

Συγνώμη αν έχω γίνει λίγο κουραστική αλλά δεν ξέρω μέχρι στιγμής που αλλού μπορώ να απευθυνθώ!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη,μονο το κουτι τα υλικα φιλτραρισματος οχι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...