Jump to content

Cambarellus Patzcuarensis


Recommended Posts

Γέννησε... :hysterical::thaman::thaman::wub::P:ninja:

μέτρησα 2, έχει ακόμα στην κοιλιά της αυγά.....οπότε υποθέτω μέχρι αύριο θα έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία....

Τα μικρά είναι άσπρα και πολύ μικροσκοπικά...οπότε αν τα καταφέρω φώτο αύριο.

Α ναι... εδώ και 3 μέρες έχει αυγά κ η δεύτερη θηλυκιά... :thumbup::thumbup::thumbup::thaman::thaman::thaman::hysterical::hysterical::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είναι τέλειες. Καλή γέννα :ninja:

α! μην το ξεχάσω

Φίλε στοπα είναι άπαιχτες, όπως μεγαλώσουν τα μικρά θα σε βολέψω. :P

είμαστε και εμείς εδώ με γαριδάδικα....

μην με ξεχάσεις... :wub:

Link to comment
Share on other sites

Είναι το διαφανές πλασματάκι στο κέντρο της εικόνας..δυστυχώς δεν μπόρεσα πιο καθαρές...

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφά πραγματικά !!

Μπραβο στην προσπάθεια σου !!!

Σε τι ενυδρείο τα έχεις αυτά κ με πόσες γαριδούλες ?? Κ τελικά σε ένα που του έλειπε το ποδαράκι, ξανα-δημιουργήθηκε ή όχι ??

Έγινε επεξεργασία - john-john
Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφά πραγματικά !!

Μπραβο στην προσπάθεια σου !!!

Σε τι ενυδρείο τα έχεις αυτά κ με πόσες γαριδούλες ?? Κ τελικά σε ένα που του έλειπε το ποδαράκι, ξανα-δημιουργήθηκε ή όχι ??

Ευχαριστώ....

Το πόδι του ξαναφύτρωσε μετά από κάποιες μέρες...Πάντως συμβαίνει συχνά να κόβονται μέλη.

Όταν βρίσκονται σε <<ιδιαίτερες>> στιγμές κατά την διαδικασία αναπαραγωγής όλο και κόβουν κάνα πόδι, γιατί το αρσενικό πιάνει το θηλυκό με τις δαγκάνες για να το ακινητοποιήσει.

Πάντως το Σάββατο περιμένω 2η γέννα από την δεύτερη θηλυκιά, ενώ η πρώτη που γέννησε έχει πάλι αυγά.

Τα διατηρώ σε 30λιτρο nano cube μαζί με 5 red cherry.

Αν όμως συνεχίσουν έτσι ήδη σκέφτομαι για μεγαλύτερο ενυδρείο με σκοπό αποκλειστικά την αναπαραγωγή τους.

Σε φόρουμ που διαβάζω στο εξωτερικό κάποιοι λένε ότι έχουν τέσσερις γέννες το χρόνο, ενώ εγώ αν όλα πάνε καλά θα έχω 3 μέσα σε ενάμισι περίπου μήνα... :bowdown::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φίλε μου. Συγχαρητήρια και καλές νέες γένες. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...