Jump to content

μονομαχοσ κολλαει?


PouLawTreLLa

Recommended Posts

καλησπερα για ακομη μια φορα... θα θελα να ρωτησω εαν στο ιδιαιτερα κοινωνικο ενυδρειο μ θα πηγαινε κ ενασ μονομαχοσ... εχω σκαλαρια γκουραμι πλατυ νεον κ ενα πλεκο..

Link to comment
Share on other sites

Γενικά οι μονομάχοι πάνε μόνοι τους, δεν ανέχονται άλλους στον χώρο τους. Αλλά είναι ψάρια στα οποία παίζει μεγάλο ρόλο ο χαρακτήρας, δηλαδή υπάρχουν και εξαιρέσεις σ' αυτόν τον κατά τα άλλα γενικό κανόνα. Θα λεγα να μην το ρισκάρεις κα να τον αφήσεις μόνο του :)

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα τον μονομαχο πιστευω... Αλλα καλυτερα μην βαλεις γιατι μπορει να εχεις προβλημα, πχ να του επιτεθει κανενα σκαλαρι η να φαει κανενα νεον.. Τι να σου πω.. Μπορεις να δοκιμασεις...

Link to comment
Share on other sites

Οι μονομάχοι είναι κατά κανόνα μοναχικοί και καλύτερα να κρατούνται μόνοι τους σε 20λτ+

Οστόσο αν θέλουμε να είμαστε ανοικτόμυαλοι θα πρέπει να λάβουμε υπ' όψιν και τις εξαιρέσεις οπου μονομάχοι τα πάνε πολύ καλά και σε κοινωνικό ενυδρείο.

Στην περίπτωσή σου με προβληματίζουν τα πλάτυ και το αγγελόψαρι καθώς τα πρώτα είναι ενοχλητικά για κάποια ψάρια και ίσως του φάνε καμιά ουρά και το αγγελόψαρο είναι συνήθως τσαμπουκάς και ίσως του την πέσει... με γκουράμι, νέον και πλέκο θα ήταν οι μεγαλύτερες πιθανότητες πιστεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι της απόψης οτι ο μονομάχος πρέπει να είναι μόνος του.

Εκτός εάν θες να κάνεις πειράματα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...