Jump to content

Betta Splendens


Panos1990

Recommended Posts

Πηγα και αγορασα ενα μονομαχο (μπλε-λευκος twin tail) και μια μονομαχινα (ασημενια twin tail)(παιδια ερωτευτηκα και τα δυο!!!! :P:glare: ). Τα εβαλα στο 125λτ και δειχνουν μια χαρα, δεν δινουν σημασια ο ενας στον αλλο, αν γινει τιποτα θα τα χωρισω.... O μονομαχος εχει ενα χτυπημα στην ουρα αλλα νομιζω πως θα γινει καλα γρηγορα... :) φοτος:

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

Γλύκες είναι και τα δυό, άντε και καλούς απογόνους :):P:glare: . Αν και δεν ξέρω κατα πόσο το πάνω ψαράκι είναι θηλυκιά, δεν είχα δει θυληκιές twin tale............ :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Μονα τους ειανι στο ενυδρειο;

Θα σου λεγα να τα κρατησεις χωριστα γιατι μπορει να γινει χαμος αν και το ενυδρειο σου ειναι μεγαλο και υπαρχει χορος να κρυφτουν

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι η προσπάθειά σου είναι πολύ καλή, το ιδανικότερο περιβάλλον για να συνυπάρξουν αρσενικό και θυλικό, σου εύχομαι και ζευγάρωμα πράγμα που προσωπικά δεν έχω ξαναακούσει σε τέτοια περίπτωση συνεχούς συμβίωσης!

Κράτα μας ενήμερους! :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλώς φοβάμαι ότι όταν μεγαλώσουν.... 2 ενίληκες μονομάχοι στο ίδιο ενυδρείο; Τα υπόλοιπα ψαράκια εκει μέσα θα βλέπουν εφιάλτες τις νύχτες :) . Δεν θα θελα να μαι ένα από τα τέτρα σου Πάνο....

Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πω.. Εχει παρα πολλες κρυψωνες στα φυτα και μικρες&μεγαλες σπηλιτσες.. Πιστευω επειδη ειναι μικρα και τα δυο και καινουργια στον χωρο, θα φτιαξουν τα μερη τους και θα ειναι οκ.. Τι να σας πω.. Εχω και μικρα ενυδρειακια αν γινει κατι θα τα περιορισω..

ευχαριστω ολους σας για τα λογια σας :)

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να τους βαλεις το κανθενα μονο του. Εγω νομιζα πως ειναι μονα τους στο 120λτ

Link to comment
Share on other sites

Η θηλυκια στο μεγαλο ενυδρειο μαζι με αλλα ψαρια μπορει να συμβιωσει,τον αρσενικο βαλτον

σε χωριστο ενυδρειο.

Link to comment
Share on other sites

Η θηλυκια στο μεγαλο ενυδρειο μαζι με αλλα ψαρια μπορει να συμβιωσει,τον αρσενικο βαλτον

σε χωριστο ενυδρειο.

βασικα δεν εχουν προβλημα ακομα.. ο αρσενικος κανει βολτες ψαχνει το ενυδρειο απο εδω και εκει, ολα ησυχα... Αν γινει κατι θα τον βγαλω..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...