Jump to content

Guns N' Roses - Chinese Democrasy


Recommended Posts

:)

Link to comment
Share on other sites

Μια δεκαετία το διαφημίζουν αυτό το cd. Καιρός ήταν!!!!!!!!!!

Stormtrooper έχεις καμιά ιδέα αν ξέρεις δηλαδή είναι μόνος του ο Αξλ ή γύρισαν και οι άλλοι;;;; Slash rules :):P:glare::thumbup:

Έγινε επεξεργασία - Astra
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ο ΘΕΟΣ Slash δεν συμμετέχει όπως και κανένας από τους παλιούς Guns N' Roses. Το album ηχογραφήθηκε από ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΥΣ μουσικούς, εκ των οποίων πολλοί "κόπηκαν" στην τελική μίξη! Τα τραγούδια όλα είναι του AXL και όπως ισχυρίζεται είχε γράψει πάνω από 70 κομμάτια και έκανε επιλογή για το album. Οπότε ευελπιστώ πως όλο το album θα γ... σκίζει! :) Το δείγμα πάντως είναι πάρα πολύ καλό!

Μακάρι να έβγαζαν και οι Motley Crue καινούριο δίσκο...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα γίνει και πάρτυ για την κυκλοφορία του album (μετά από τόσα χρόνια το παρτυ είναι και λίγο... περισσότερα χρόνια και από τα χρόνια που έχει να δει πρωτάθλημα η ΑΕΚ :) ).

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΠΕΜΠΤΗ 27 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

EIGHTBALL CLUB (www.myspace.com/8ballclub)

ΠΙΝΔΟΥ 1

ΛΑΔΑΔΙΚΑ

ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ: 22:30

ΑΘΗΝΑ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 28 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

BAT CITY (www.batcity.gr)

Λ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ 11

ΠΕΔΙΟΝ ΤΟΥ ΑΡΕΩΣ

ΤΗΛ: 210-8646021

ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ: 22:30

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα να δω guns και velvet revolver και πάλι ενωμένους, κρίμα :buttrock::buttrock: Και πάρτι πρέπει να γίνει, γιατί όλο ακούγαμε για άλμπουμ και άλμπουμ δεν βλέπαμε......

Για τους motley crue περιορίσου στην ταινία που θα βγει του χρόνου :):P:glare::thumbup: Και στο saints of los angeles που βγήκε τον Ιούνη. Γέρασαν κι αυτοί......

Έγινε επεξεργασία - Astra
Link to comment
Share on other sites

Περίμενα να δω guns και velvet revolver και πάλι ενωμένους, κρίμα :):P

Ούτε για πλάκα! Έχουν τρελή κόντρα AXL με Slash...

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω......... Και είναι κρίμα, γιατί είναι δυο πολύ μεγάλοι μουσικοί και οι δύο και το διπλό τους σόλο στο November Rain απλά τα έσπαγε... όπως και πολλά κομμάτια τους άλλωστε... Χωρίς πλάκα, αυτό το χει διαβάσει κανείς; http://frikipaideia.wikia.com/wiki/Slash

Δεν την παλεύουν :):P:glare::thumbup::buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Το playlist:

1. Guns N' Roses - Better (5:12)

2. Guns N' Roses - Chinese Democracy (5:00)

3. Guns N' Roses - IRS (4:41)

4. Guns N' Roses - Madagascar (5:52)

5. Guns N' Roses - Rhiad And The Bedouins (3:46)

6. Guns N' Roses - This I Love (6:24)

7. Guns N' Roses - If The World (4:59)

8. Guns N' Roses - The Blues (4:53)

9. Guns N' Roses - There Was A Time (6:50)

10. Guns N' Roses - Catcher In The Rye (5:40)

11. Guns N' Roses - Oh My God (3:40)

12. Guns N' Roses - Silkworms (3:27)

Αυτή τη στιγμή απολαμβάνω τον δίσκο με τσιγάρα και μπύρες!!! Όταν τον ακούσω όλο θα κάνω και την κριτική μου :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Νικο, Boogie Thrash Metal και με λες για GNR? .....κατι δεν κολλει εδω! :):):P:):glare::)

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Νικο, Boogie Thrash Metal και με λες για GNR? .....κατι δεν κολλει εδω! :):):P:):glare::)

Όπως έχω δηλώσει και στο παρελθόν, ακούω Blues, Southern, Country, Classic Rock, R'N'R, Hard Rock, Poser/Glam Rock, Heavy/Speed/Thrash Metal, Doom/Stoner Rock....

Αυτό που γουστάρω να παίζω με τη μπάντα μου το έχω ονομάσει Boogie Thrash Metal όπου συνδυάζει όλες τις επιρροές μας!

Κια για να μείνουμε στο θέμα μας, οι GNR του Appetite For Destruction, απλά @#$%@#!!@#!!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω δηλώσει και στο παρελθόν, ακούω Blues, Southern, Country, Classic Rock, R'N'R, Hard Rock, Poser/Glam Rock, Heavy/Speed/Thrash Metal, Doom/Stoner Rock....

Αυτό που γουστάρω να παίζω με τη μπάντα μου το έχω ονομάσει Boogie Thrash Metal όπου συνδυάζει όλες τις επιρροές μας!

Κια για να μείνουμε στο θέμα μας, οι GNR του Appetite For Destruction, απλά @#$%@#!!@#!!! :)

I got your point! :P

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε εντυπώσεις.......

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις:

Ξεκινάω με τον κο AXL Rose. Σαν να μη πέρασε μια μέρα. Έχει διατηρήσει την (ιδιαίτερη) φωνή του στα ίδια επίπεδα, οπότε σε αυτό το καμμάτι είμαι ικανοποιημένος.

Παραγωγή! ΑΨΟΓΗ!!! Έχει δωθεί μεγάλη σημασία στις λεπτομέρειες και αυτό φαίνεται! Δεν έχει εκμοντερνιστεί ο ήχος, αλλά έχουν χρησιμοποιήσει την νέα τεχνολογία σωστά, ώστε να μην χαθεί η "χροιά" των GNR!

Τραγούδια................ Μόνο το ομόνυμο Chinese Democrasy θυμίζει τις παλιές επόχες. Θα μπορούσε άνετα να είναι μέσα στο Use Your Illusion 1. Οπότε αυτομάτως το κάνει και το αγαπημένο μου κομμάτι. Τα υπόλοιπα τώρα... Σε καμία περίπτωση δεν είναι κακά κομμάτια. Αντίθετα είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ προσεγμένα και ψαγμένα... και ίσως αυτό με χάλασε λίγο. Το ύφος του δίσκου μου θύμισε λίγο τον δίσκο "Operation: Mindcrime" των Queensryche σε μία πιο Rock κατάσταση. Με άλλα λόγια, από μουσικής και καλλιτεχνικής άποψης ο δίσκος αξίζει. Από άποψη Guns N' Roses περίμενα κάτι πιο "αλήτικο". Τί να περιμένει κανείς βέβαια... Όταν κυκλοφόρισε το "Appetite..." κοιμόντουσαν και ξυπνούσαν στα Strip Shows. Τότε δεν ήταν μπάντα... ήταν συμμορία!!! Τώρα ο καθένας οδηγεί από μια Cadillac και ζούνε στις βίλλες τους...!!!

Δυστυχώς τα 80s περάσανε ανεπιστρεπτί για κάποιους!

Βαθμός: 6,5/10

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν θυμίζει τους guns.... και ούτε υπήρχε μέσα κανένα κομμάτι που θα λεγες ότι ναι, συνεχίζει την ιστορία των g'n'r.... Κατά την γνώμη μου, chinese democracy και catcher in the rye (μ' αρεσε αυτό, ναι). Και το this is I love, όχι τόσο για το ύφος του, έχουμε δει πολλές καλύτερες μπαλάντες από τον Αξλ, αλλά για το πιάνο του, που συνεχίζει να ναι πολύύύύ πάνω.

Και άσε που από τους παλιούς μόνο ο παλιόφιλος ο Αξλ είναι εκεί μέσα...

Έγινε επεξεργασία - Astra
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...