Jump to content

Προσοχη στους Προμηθευτές


Recommended Posts

Αναγκάζομαι να αναφερθώ στην ΑΡΝΗΤΙΚΗ εμπειρία από τον χώρο των προμηθευτών στη Θεσσαλονίκη. Προσωπικά, σκέφτομαι να σταματήσω το χόμπι διότι οι άνθρωποι που γνώρισα είναι στυγνοί επαγγελματίες και δεν δίνουν δεκάρα για το πελατολόγιό τους. ΄

Σε κάποιο γνωστό κατάστημα απευθύνθηκα πρόσφατα όταν είχα πρόβλημα με την aptaisia (και με έγραψαν εντελώς) ενώ ένα δεύτερο κατάστημα (επίσης πολύ γνωστό) αντί του peppermint shrimp μου πούλησε camel shrimp. Το πρώτο είδος είναι ιδανικό για το πρόβλημα ενώ το δεύτερο είδος ΔΕΝ είναι 100% reef safe.

Δεν βρίσκω άνθρωπο χομπίστα στη Θεσ.νίκη που να ΣΕΒΕΤΑΙ τους πελάτες του. Προσωπικά θα απευθυνθώ και στο ΙΝΚΑ, και ΥΠ.Εμπορίου γιατί δεν γουστάρω να πετάω ευρώ σε επιτήδειους...... :P

Ευχαριστώ για το χώρο που μου διαθέτει το forum για να εκφράσω την αγανάκτησή μου.. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ανάγκη να παρατήσεις το χόμπι επειδή κάποιοι δεν έδωσαν την δέουσα προσοχή στα προβλήτα σου ή σου πούλησαν άλλα αντί άλλων.

Για αυτόν τον λόγο δημιουργήθηκαν και τα φόρουμ ώστε να υπάρχει αλληλοβοήθεια.

Το μόνο που σου μένει λοιπόν είναι να αναφέρεις εδώ τα προβλήματα σου και της απορίες σου και να τα λύνουμε μαζί και τα μαγαζιά θα τα έχεις μόνο για αγορές αφού δεν είσαι ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

να μην το παρατήσεις επειδή υπάρχουν και.......... να μην τους ονομάσω,να δω έτσι που το πάνε στο τέλος πιους θα βρίσκουν να κοροϊδεύουν :)

Link to comment
Share on other sites

Αναγκάζομαι να αναφερθώ στην ΑΡΝΗΤΙΚΗ εμπειρία από τον χώρο των προμηθευτών στη Θεσσαλονίκη. Προσωπικά, σκέφτομαι να σταματήσω το χόμπι διότι οι άνθρωποι που γνώρισα είναι στυγνοί επαγγελματίες και δεν δίνουν δεκάρα για το πελατολόγιό τους. ΄

Σε κάποιο γνωστό κατάστημα απευθύνθηκα πρόσφατα όταν είχα πρόβλημα με την aptaisia (και με έγραψαν εντελώς) ενώ ένα δεύτερο κατάστημα (επίσης πολύ γνωστό) αντί του peppermint shrimp μου πούλησε camel shrimp. Το πρώτο είδος είναι ιδανικό για το πρόβλημα ενώ το δεύτερο είδος ΔΕΝ είναι 100% reef safe.

Δεν βρίσκω άνθρωπο χομπίστα στη Θεσ.νίκη που να ΣΕΒΕΤΑΙ τους πελάτες του. Προσωπικά θα απευθυνθώ και στο ΙΝΚΑ, και ΥΠ.Εμπορίου γιατί δεν γουστάρω να πετάω ευρώ σε επιτήδειους...... :glare:

Ευχαριστώ για το χώρο που μου διαθέτει το forum για να εκφράσω την αγανάκτησή μου.. :P

Και πολύ καλά θα κάνεις!!! (εγω το εχω κάνει κανα δυο φορές με αλλα προιόντα και δικαιώθηκα) Ειναι καιρος οι καταναλωτες να αποκτησουν συνείδηση και να αντιδρούν στην κοροιδία του κάθε ασυνείδητου έμπορα.-

:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια κριμα.

τι αλλο να πω?

το εχω συναντησει πολλες φορες.

δυστυχως στη θεσ/νικη ακουμε συχνα παραπονα για τα μαγαζια.

ισως εχουν πολυ κοσμο κ δεν τους νοιαζει πολυ...

υπαρχουν παντως κ καποιοι σωστι.

παντα υπαρχουν εξαιρεσεις.

κ προς θεου αν τα παραταμε τοσο ευκολα εξαιτιας καποιων...

Link to comment
Share on other sites

θα επαναλαβω οτι ΔΥΣΤΥΧΩΣ σε ολα τα επαγγελματα υπαρχουν οι ''καλοι'' και οι ''κακοι''....

νομιζω οτι ειναι στο χερι του καθενος μας να κανει τις σωστες επιλογες και να απορριψει τους ακαταλληλους....

ΥΓ.υπαρχουν καταστηματα στη θεσ/νικη που αν ψαξεις αυτο που θελεις,νομιζω οτι θα το βρεις.... :P:)

Link to comment
Share on other sites

Τι Θεσ/νικη,τι Αθηνα,παντου!Παντου υπαρχουν τετοιοι ανεγκεφαλοι και ανισσοροποι αντιεπαγγελματιες που φθειρουν μερα με την μερα το χομπυ μας και την διψα μας γι αυτο!Να μην τους ,αφησουμε ειναι στο χερι μας ,με την απολυτη κατακραυγη μεσα στα μουτρα τους!

Link to comment
Share on other sites

θα επαναλαβω οτι ΔΥΣΤΥΧΩΣ σε ολα τα επαγγελματα υπαρχουν οι ''καλοι'' και οι ''κακοι''....

νομιζω οτι ειναι στο χερι του καθενος μας να κανει τις σωστες επιλογες και να απορριψει τους ακαταλληλους....

ΥΓ.υπαρχουν καταστηματα στη θεσ/νικη που αν ψαξεις αυτο που θελεις,νομιζω οτι θα το βρεις.... :P:)

:glare::thumbup::buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά θα σου πώ την γνώμη μου αφού συμφωνήσω 1000% με τον Κώστα (claz)

Kαι απλά να τονήσω πως γιαυτό τον λόγο λέγεται και χόμπι αυτό που κάνουμε,αλλιώς θα ήταν επάγγελμα...απο τα λάθη μας μαθαίνουμε πιό είναι το σωστό και πιό όχι.

Οι ''επαγγελματίες'' δεν σημαίνει ότι είναι και γνώστες,ένας επαγγελματίας εάν σου πουλάει φίκια για μεταξωτές κορδέλες ή σου λέει ότι μέσα σε ένα ενυδρείο 50 λίτρων χωράνε 10 χρυσόψαρα και εσύ τον πιστεύεις είναι 100% επαγγελματίας και μήν βιαστείτε να βγάλετε συμπεράσματα διαβάστε και ξαναδιαβάστε αυτά που γράφω για να καταλάβετε τι ακριβώς εννοώ...

Είναι δυνατόν ένας ταξιτζής να σε πάει απο τον ποιό σύντομο δρόμο; όχι βέβαια,μόνο άμα του πείς εσύ απο που να πάει...

ΜΗΝ παρεξηγηθώ υπάρχουν και εξερέσεις που κατα την γνώμη μου ΔΕΝ είναι επαγγελματίες αλλά απλά αγαπάνε κάτι και το έχουν κάνει επάγγελμα και αυτό πολλές φορές τους φέρνει σε αδιέξοδο είτε οικονομικό είτε επι προσωπικού...ξέρετε τι είναι να σε διώχνει κάποιος απο το μαγαζί του επειδή δέν συμφωνεί μαζί σου για να βάλεις μέσα στο ενυδρείο ψάρια πρίν αυτό ''στρώσει'' ; εγώ το λέω καταστροφή αυτός το λέει αγάπη...

Όπως και νά'χει υπάρχουν άνθρωποι που πραγματικά ενδιαφαίρονται για το χόμπι και όχι μόνο βέβαια είναι μετρημένοι στα δάχτυλα ενός χεριού αλλά αφού υπάρχουν και αυτοί πάλι καλά...

Η μόνη λύση είναι διάβασμα και ξανά διάβασμα όχι μόνο για να μαθαίνουμε αλλά πάνω απο όλα για να μήν μας κοροιδεύουν αλλά και για να τους την λέμε όταν μας παραμυθιάζουν...

Και μήν ακούω βλακείες του στύλ θα τα παρατήσω αυτά είναι για τα μικρά παιδάκια...άντε μπράβο!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...