Jump to content

Προταση για φωτογραφικη


Recommended Posts

Χριστουγεννα ερχονται θα παρουμε κ το δωρο το οποιο θα ξοδεψουμε σε ακρως απαραιτητα πραγματα οπως:

φωτογραγικη, κανενα κοραλι, αλατια, ανθρακες, τροφες κτλ. κτλ.

Για πειτε καμια γνωμη για καμια φωτογραφικη μηχανη που να μπορω να βγαζω κ ωραιες φωτο το ενυδρειο μου,

να ζουμαρω σε λεπτομερειες κ να ειναι καθαρες κτλ κτλ :)

ΥΓ. εχω στο μυαλο μου τη Sony CyberShot DSC-H50

Link to comment
Share on other sites

Για ποσσα λεφτα μιλαμε?

αυτο ειναι σχετικο γιατι μπορει να διαθεσω 300 ευρω πχ κ να βρω μια πολυ καλυτερη στα 350 ετσι θα βαλω +50

αυτη που αναφερω ποιο πανω η sony hellas την εχει 370 κ την βρηκα στα 270 ευρω :)

Link to comment
Share on other sites

πηρα πριν μια εβδομαδα την Canon PowerShot SX10 IS με 345 ευρα με δυο χρονια εγγυηση αντιπροσωπιας

δεν μπορω να σου πω εαν ειναι καλυτερη η χειροτερη απο αυτην που εχεις στο μυαλο σου, απλα σου προτεινω και αυτο το μοντελο στην λιστα σου

διαβασε review και κρινε μονος σου

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την Sony w-135 cyber shot

Ειναι καλη αλλα αν θες παρα πολυ καλες φωτογραφιες με πολυ καλο

ζοομ και

καθαροτητα παμε σε dslr? μαλλον... :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα την εχω παραγγειλει κ περιμενω να την παρω στα χερια μου, ακουσα πολυ καλα σχολια, ετσι θα δουμε :)

SONY CYBERSHOT DSC-H50

# Ανάλυση: 9,1 megapixels.

# Αισθητήρας: 1/2.3" CCD με τεχνολογία Super HAD.

# Zoom: Οπτικό 15x, ψηφιακό 30x.

# Οθόνη: 3 ιντσών LCD.

# Συνολικός αριθμός κουκκίδων οθόνης LCD: 230,000.

# Εγγραφή video: VX Fine, 640 x 480, 30 fps.

# Μνήμη: 15 MB εσωτερική. Δέχεται κάρτες Memory Stick Duo, Memory Stick PRO Duo Memory Stick PRO Duo High Speed , Memory Stick PRO-HG Duo (ίδια ταχύτητα με PRO Duo).

# Ταχύτητες ISO: Αυτόματο, 80, 100, 200, 400, 800, 1600, 3200.

# Focus: 2,7 - 4,5.

# Macro: 1cm

# Eστιακό μήκος: 31 - 465.

# Λειτουργίες φλας: Αυτόματο, ενεργοποιημένο φλας, αργός συγχρονισμός, χωρίς φλας.

# Προεπιλογές λήψης: Λυκόφως, πορτραίτο σε λυκόφως, θολή λήψη, τοπίο, παραλία, χιόνι, πυροτεχνήματα, υψηλή ευαισθησία, εξελιγμένες λήψεις σπορ, Smile Shutter.

# Ισορροπία λευκού: Αυτόματο, φως ημέρας, συννεφιά, λάμπα φθορισμού1, λάμπα φθορισμού2, λάμπα φθορισμού3, λάμπα πυρακτώσεως, φλας, ένα πάτημα.

# Μέθοδος αυτόματης εστίασης: Απλή, με παρακολούθηση.

# Περιοχή αυτόματης εστίασης: Πολλαπλών σημείων, κεντροβαρής, ευέλικτου σημείου.

# Συνδεσιμότητα: USB 2.0.

# Τροφοδοσία: Επαναφορτιζόμενη μπαταρία (NP-BG1).

# Γλώσσα μενού: Τσέχικα, Δανικά, Ολλανδικά, Αγγλικά, Φινλανδικά, Γαλλικά, Γερμανικά, Ελληνικά, Ουγγρικά, Ιταλικά, Νορβηγικά, Πολωνικά, Πορτογαλικά, Ρωσικά, Ισπανικά, Σουηδικά, Τουρκικά.

# Πρόσθετα χαρακτηριστικά: Επεξεργαστής Bionz, ανίχνευση προσώπου, Smile Shutter, ρύθμιση ευκρίνειας, ρύθμιση αντίθεσης, AF Illuminator, μείωση φαινομένου κόκκινων ματιών, αυτόματος συγχρονισμός του φλας με το φως ημέρας, δυνατότητα εξαιρετικά σταθερής λήψης, αναπαραγωγή HD (High Definition), αναπαραγωγή παρουσίασης διαφανειών, Trimming, Print Image Matching, PictBridge.

# Διαστάσεις (W x H x D): 116 x 81,4 x 86 mm.

# Βάρος: 415g.

# Εγγύηση: 1 χρόνος.

post-6772-1227949205_thumb.jpg post-6772-1227949227_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικα την εχω παραγγειλει κ περιμενω να την παρω στα χερια μου, ακουσα πολυ καλα σχολια, ετσι θα δουμε :)

SONY CYBERSHOT DSC-H50

# Ανάλυση: 9,1 megapixels.

# Αισθητήρας: 1/2.3" CCD με τεχνολογία Super HAD.

# Zoom: Οπτικό 15x, ψηφιακό 30x.

# Οθόνη: 3 ιντσών LCD.

# Συνολικός αριθμός κουκκίδων οθόνης LCD: 230,000.

# Εγγραφή video: VX Fine, 640 x 480, 30 fps.

# Μνήμη: 15 MB εσωτερική. Δέχεται κάρτες Memory Stick Duo, Memory Stick PRO Duo Memory Stick PRO Duo High Speed , Memory Stick PRO-HG Duo (ίδια ταχύτητα με PRO Duo).

# Ταχύτητες ISO: Αυτόματο, 80, 100, 200, 400, 800, 1600, 3200.

# Focus: 2,7 - 4,5.

# Macro: 1cm

# Eστιακό μήκος: 31 - 465.

# Λειτουργίες φλας: Αυτόματο, ενεργοποιημένο φλας, αργός συγχρονισμός, χωρίς φλας.

# Προεπιλογές λήψης: Λυκόφως, πορτραίτο σε λυκόφως, θολή λήψη, τοπίο, παραλία, χιόνι, πυροτεχνήματα, υψηλή ευαισθησία, εξελιγμένες λήψεις σπορ, Smile Shutter.

# Ισορροπία λευκού: Αυτόματο, φως ημέρας, συννεφιά, λάμπα φθορισμού1, λάμπα φθορισμού2, λάμπα φθορισμού3, λάμπα πυρακτώσεως, φλας, ένα πάτημα.

# Μέθοδος αυτόματης εστίασης: Απλή, με παρακολούθηση.

# Περιοχή αυτόματης εστίασης: Πολλαπλών σημείων, κεντροβαρής, ευέλικτου σημείου.

# Συνδεσιμότητα: USB 2.0.

# Τροφοδοσία: Επαναφορτιζόμενη μπαταρία (NP-BG1).

# Γλώσσα μενού: Τσέχικα, Δανικά, Ολλανδικά, Αγγλικά, Φινλανδικά, Γαλλικά, Γερμανικά, Ελληνικά, Ουγγρικά, Ιταλικά, Νορβηγικά, Πολωνικά, Πορτογαλικά, Ρωσικά, Ισπανικά, Σουηδικά, Τουρκικά.

# Πρόσθετα χαρακτηριστικά: Επεξεργαστής Bionz, ανίχνευση προσώπου, Smile Shutter, ρύθμιση ευκρίνειας, ρύθμιση αντίθεσης, AF Illuminator, μείωση φαινομένου κόκκινων ματιών, αυτόματος συγχρονισμός του φλας με το φως ημέρας, δυνατότητα εξαιρετικά σταθερής λήψης, αναπαραγωγή HD (High Definition), αναπαραγωγή παρουσίασης διαφανειών, Trimming, Print Image Matching, PictBridge.

# Διαστάσεις (W x H x D): 116 x 81,4 x 86 mm.

# Βάρος: 415g.

# Εγγύηση: 1 χρόνος.

post-6772-1227949205_thumb.jpg post-6772-1227949227_thumb.jpg

Super ειναι, εχω το προηγουμενο μοντελο και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

nokia_6500_slide.jpg

Εγω αυτο εχω :) Εχει camera Carl Zeiss, Tessar 2.8/4.5, 3.2 Megapixel :P Το μονο που καταλαβα ειναι τα megapixels :thumbup::buttrock:

Σαμπως να παρω και εγω καμια φωτογραφηκη εε?? :glare:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...