Jump to content

Recommended Posts

γεια σας.ηθελα να ρωτησω τον istellas: στο ενυδρειο με τον πυργο υπερχειλησης που εχεις κανει 2 τρυπες στον πατο για να επιστρεφουν οι αντλιες απο το σαμπ,υπαρχει λογος που τις εκανες στον πατο ή ειναι απλα βολικο.το υποστρωμα πανω απο τις τρυπες δεν εμποδιζει;παρατηρουσα το ενυδρειο σου κ νομιζω οτι εχει βαλει σωληνα στην επιστροφη για να ξεπερναει το υποστρωμα;σκεφτομαι να κανω το ιδιο. :Dπολυ ωραιο ενυδρειο,μπραβο :D

Έγινε επεξεργασία - ktiniatros
Link to comment
Share on other sites

Φίλε κτηνίατρε,

μέσα στον πύργο υπερχείλησης υπάρχει μια τρύπα διαμέτρου 5 εκ για την εξαγωγή του νερού προς το sump. Στο ενυδρείο υπάρχουν 2 των 3 εκ έκαστη ώστε να έχω γενική κυκλοφορία και από τις 2 μεριές του ενυδρείου. Ο λόγος που όλες οι τρύπες έχουν γίνει στον πάτο και όχι στα πλαινά τζάμια είναι επειδή δεν ήθελα να φαίνεται έξω από το ενυδρείο ΤΙΠΟΤΑ :D κι αυτό γιατί κάποια στιγμή το ενυδρείο μπορεί να μπει στη μέση και να χωρίζει σαλόνι από τραπεζαρία. Επίσης με κολλημένες μούφες και σωλήνα το υπόστρωμα δεν εμποδίζει καθόλου. Αν θες περισσότερες πληροφορίες μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου και μέσω ΠΜ να σου εξηγήσω καλύτερα :D

Link to comment
Share on other sites

φιλε ιωαννη,

ευχαριστω πολυ.σε λιγο καιρο που θα φτιαξω το ενυδρειο θα επικοινωνησω μαζι σου για πληροφοριες.κ το δικο μου θα ειναι χωρισμα κ με συμφερει να το κανω ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...