Jump to content

νεος


γιωργος χανια

Recommended Posts

Σε 20 λίτρα; ναι θα πεθάνει πιθανότατα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 58
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ε γιατι ομως θελει παρεα ε?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έτσι νιώθει άνετα... γιατί θα ναι συνέχεια στρεσσαρισμένο, θα φοβάται και θα κρύβεται και γενικά δεν θα πηγαίνει καλά... ψάξε κάποιο πιράνχα αν θες που να μένει μόνο του...

Link to comment
Share on other sites

αμα του βαλω μεσα κανα δυο δολαρια μεχρι να βρω πιρανχα?

Link to comment
Share on other sites

τα δολλάρια δεν έχουν σχέση.... είναι φυτοφάγα και αυτά... άσε που θα γίνουν και γεύμα. Εγώ σου πα, ή ένα μοναχικό πιράνχα ( και πάλι σε μεγάλο ενυδρείο- γύρω στα 80 λίτρα ) ή παίρνεις μεγάάάλο ενυδρείο και βάζεις και άλλους σαν τον κούκλο σου μέσα.

Πάντως υπάρχουν και άλλα παιδιά από το φόρουμ Κρητικοί μπορούν να προτείνουν μαγαζιά να πας...

Link to comment
Share on other sites

θα ψαξω ...αλλα εμενα μου φαινεται μια χαρα κινητικο και χαρουμενο και ζωηρο.......ε να παρω α΄λλο ενυδρειο χλωμο ελλειψη χωρου......και στο αλλο που εχω αμα το βαλω που το εχω κανει δεν θα μεινει για ποολη ευτηχοσ την πρωτη φορα το προλαβα................

Link to comment
Share on other sites

Γενικά τα πιρανχάκια πάνε μόνα τους ή σε κοπαδάκι πιράνχα.... και μπορεί να φαίνεται χαρούμενο, δεν σημαίνει ότι είναι. Το ''ζωηρό'' μπορεί να οφείλεται και σε στρες ξέρεις... εγώ θα πρότεινα όσο πιο γρήγορα μπορείς μεγαλύτερο ενυδρείο. Αλλιώς φίλε Γιώργο, δώσε το.....

Link to comment
Share on other sites

καλα δεν πειραζει θα τον ταισο στον γκαλαχερ.............

πλακα εκανα................................... :):P

Link to comment
Share on other sites

(ενα 80l με 2 oscar 1 galaher 1 sennegal gragon και ενα 20l με 1 piranha red bellied 1 dollar)

Φίλε Γιώργο έχεις 2 ενυδρεία μικρά με όλα αυτά τα ψάρια????????

((δεν ειναι ετσι την μια τα ταιζω φυλαρακια sera vipan&vipagran και την αλλη το ταιζω νεον)))

.................................................................................................................................

είσαι μεγάλος χομπιστας........................ αλλά κα γνώστης όπως λες

Link to comment
Share on other sites

Παιδια.. Παρεξηγηση... Τα ψαρακια δωστα καλυτερα ολα! Λιγα τα λιτρα, γιατι αυτα τα ψαρια γιατι γινονται κτηνη... Το πιρανχα, το συγκεκριμενο ειδος παει με κοπαδι, και μαλιστα τον 6 και πανω, καλυτερα, και οχι μονοι αριθμοι.. Υπαρχουν καποια μοναχικα ειδη τα οποια πανε μονα τους και τα ελαχιστα λιτρα (Sanchezi 12cm) ειναι τα 80-100.. Αυτα για τα πιρανχα..

Τι να σου πω...

To μονο που κανεις, περνεις αλλα 3 δολαρια (min 20gallon~80litre) και τα αφηνεις στο 80λτ, (και παλι θα ψιλο εχουν προβλημα),

και στο 20λτ βαλε εναν μονομαχο μονο του...

Link to comment
Share on other sites

κοπελια πιστεψτε με αν ειχα λεφτα δεν θα ασχολιουμουν με μικρα αλλα με μεγαλα πραματα....αλλα οτι εχει ο καθενασ καλο ειναι............ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε κρητικος ειμαι και ετσι λεμε τους αλλουσ κοπέλι

Link to comment
Share on other sites

Ok... Το καταλαβα λιγο μετα για αυτο εκανα edit :):P:glare:

Παντως η προταση μου ειναι καλη για το 80λτ, γιατι κιολας θα κρατησεις και ενα ψαρακι σου...

Link to comment
Share on other sites

και τα αλλα ρε φιλε τι θα τα κανω.....ασε σκεφτομαι να φτιαξω εγω το ενυδρειο που θελω να παω να κοψω τζαμια και να βαλω εγω τον εξοπλισμο τι λες?

Link to comment
Share on other sites

Πέρα απο την πλάκα καλό είναι και να διαβάσεις πια ψάρια ταιριάζουν μεταξύ του και σε τι μέγεθος φτάνουν για να επιλέξεις το σωστό ενυδρείο και τέλος να σταματήσεις να ταΐζεις τα ψάρια σου με νεον, δεν είναι σωστό.

Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει πολυ καιρο τωρα....ερωτηση τα οσκαρ τρωνε κοτοπουλο?

Link to comment
Share on other sites

και τα αλλα ρε φιλε τι θα τα κανω.....ασε σκεφτομαι να φτιαξω εγω το ενυδρειο που θελω να παω να κοψω τζαμια και να βαλω εγω τον εξοπλισμο τι λες?

Δωστα πισω... Η βγαλτα στο φορουμ στις αγκελιες γλυκου... Αν εχεις καποιον γνωστο που μπορει να κανει την καταστευη καντο... (και παντα σιλικονες για ενυδρειο.. ΠΡΟΣΟΧΗ)

Παρε ιδεες

http://www.tsamisaquarium.gr/Selides/Themata/kataskEnydr.htm

http://www.tsamisaquarium.gr/Selides/Thema...ataskEnydr3.htm

http://www.tsamisaquarium.gr/Selides/Themata/Kataskebes.htm

Παντως το πιρανχα το δινεις απο εκει που το πηρες σιγουρα...

Τα αλλα μπορεις να τα κρατησεις αλλα θες μεγαλοοοοο ενυδρειο.. 400+λτ

Καλητερα δωστα και αρχησε απο την αρχη...

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=598

Edit: Τα πιρανια τρωνε κοτοπουλο που και που, μονο τα σαρκοβορα ψαρια... Οχι τα οσκαρ!

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

οχι ρε συ.....κατεψυγμνενο...

Link to comment
Share on other sites

ειναι κανα μηνας...γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...