Jump to content

Καρχαρίας Vs Δελφίνι


Recommended Posts

Απίστευτος εγωίσταρος το δελφίνι! Ήθελε να κρατήσει το γεύμα για τον εαυτό του!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα γαλλικά μου είναι λίγο σκουριασμένα αλλά δεν θα το χαρακτήριζα επίθεση. Όποιος έχει πάει σε τέτοια μέρη ξέρει πως είναι συχνό φαινόμενο να κολυμπάμε τουρίστες ανάμεσα στα ζωντανά του υφάλου και σε καρχαρίες. Η επιθέσεις σε τέτοιους χώρους είναι σχεδόν μηδαμινές για πολλούς λόγους. Όποιος έχει δει και καρχαρία να επιτίθεται από βάθος καταλαβαίνει πως δεν θα προλάβαινε καν να το τραβήξει η κάμερα. Έλεος πια με τους καρχαρίες…

Κατα τα αλλα ωραιο βιντεο.... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο σε αυτό που λες αλλά στα λίγα διαφημιστικά που έχω δει και σε κάποια ντοκιμαντέρ το κολύμπι γινόταν ανάμεσα σε δελφίνια Η σε καρχαρίες και στα δυο μαζί δεν το έχω ξαναδεί.

Αλλά και από την ταχύτητα του καρχαρία φαίνεται οτι αν όχι να δαγκώσει προσπαθεί να κάνει επαφή με την κολυμβήτρια.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο σε αυτό που λες αλλά στα λίγα διαφημιστικά που έχω δει και σε κάποια ντοκιμαντέρ το κολύμπι γινόταν ανάμεσα σε δελφίνια Η σε καρχαρίες και στα δυο μαζί δεν το έχω ξαναδεί.

Αλλά και από την ταχύτητα του καρχαρία φαίνεται οτι αν όχι να δαγκώσει προσπαθεί να κάνει επαφή με την κολυμβήτρια.

Ακριβως αυτο.Προσπαθει μεσω επαφης να προσδιορισει τι κολυμπαει απο πανω του.Αλλα κι αυτο το δελφινι το εισεπραξε ως απειλη.

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλό !!

έχουμε ακούσει διάφορες παρόμοιες ιστοριες ..

το δελφίνι έχει τη νοημοσύνη να καταλάβει τι γίνετε γύρω του .. αυτό το θεωρώ δεδομένο

γιατί όμως να θέλει να σώσει έναν κολυμβητή από την επίθεση καρχαρία .. αυτό δεν το καταλαβαίνω ..

ίσος να αισθάνεται κάποια αλληλεγγύη προς άλλα θηλαστικά :rolleyes: .. τι να πω . :rolleyes: .

αυτό που έχω προσέξει στη συμπεριφορά των από δική μου παρατήρηση είναι ότι ενδιαφέρονται για ότι συμβαίνει κοντά τους ..

συμμετείχα σε ιστιοπλοϊκούς αγώνες και θυμάμαι δυο φορές που υπήρχε ένταση και φωνές στο σκάφος – δύσκολες καταστάσεις – η θάλασσα γύρω μας γέμιζε δελφίνια .. θυμάμαι ότι προσπαθούσα να μαζέψω το πανί που είχε πέσει στο νερό .. και 10 πόντους δίπλα μου είχα δελφίνια .. εντυπωσιακό το θέαμα αλλά σε λάθος στιγμή για μένα που τα <είχα δει όλα > από το ζόρι μου ..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...