Jump to content

ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΝΕΡΟΥ


Recommended Posts

Καλησπερα παιδια,

την τελευταια βδομαδα εχει αρχισει το ενυδρειο στο πανω μερος εκει που ενωνει το γυαλι με το πλαστικο μερος να σταζει(γλυφει απο μεσα και βγαινει εξω). Ελαχιστα βεβαια αλλα δεν παυει να ειναι ενα προβληματακι. Αδειασα λιγο νερο να μην ειναι μεχρι πανω γεματο αλλα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε τι μπορω να βαλω ωστε να μην σταζει.

Link to comment
Share on other sites

Πιάσαν τα κρύα και υγροποιούνται εκολότερα οι υδρατμοί, αν ανοίξεις το καπάκι λίγο θα φεύγουν από 'κει και θα σταματήσει...

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιο forum (αυτό ή άλλο δεν θυμάμαι) κάποιος με αντίστοιχο πρόβλημα είχε πει (έγραψε) ότι έλυσε αυτό το πρόβλημα τοποθετόντας αυτοκόλλητο στεγανοποίησης μονής όψης που έβαζαν παλιά στις πόρτες και στα παράθυρα. Προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είχα κι εγώ αυτό το πρόβλημα στο προηγούμενο ενυδρείο μου και είχα βλαει μονοτικό που βάζουμε στα παράθυρα και όντος είχε σταματήσει να στάζει. Το μόνο κακό ήταν ότι όταν πήγαινες να βγάλεις το καπάκι έτρεχε όλο το νερό που είχε μαζευτεί με τι μία και γινόταν όλα μούσκεμα,

Τώρα έχω ένα juwel ησύχασα :rolleyes:

Στο μικρό μου βέβαια που είναι κινέζικο μάλλον θα πάω κι εγώ για μόνοση

Link to comment
Share on other sites

Το cayman 110 εχω παιδια... Θα το δοκιμασω και θα δω την πετεντα σας! Ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...