Jump to content

το νεο μου Arowana


piramaniac

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους!!!!εδω και 5 μερες φιλοξενω ενα silver arowana και θα ηθελα οσοι ξερουν ή ειχαν αυτο το ψαρι να μου πουν για την συμπεριφορα του!!!!

και αν μπορω στα λιτρα μου να βαλω siamese tigerfish

τα 4 red τα πουλησα(κριμα.....)

ευχαριστω προκαταβολικα :rolleyes:

βιντεακι.......

http://www.youtube.com/watch?v=NTu28gbpy8o

Link to comment
Share on other sites

γιατι εδωσες τα μικρα?

το συγκεκριμενο ψαρι εχει εκπληκτικη συμπεριφορα (ειδικα στην αναπαραγωγη κ στο φαγητο) αλλα εκδηλωνεται περισσοτερο οταν ειναι κοπαδι ή ζευγαρι κ οταν εχει πολυ μεγαλο ενυδρειο αφου μεγαλωνει παρα πολυ......

κατα ταλλα ειναι πανεμορφο ψαρι!!

Έγινε επεξεργασία - antonis t83
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!!!!εδω και 5 μερες φιλοξενω ενα silver arowana και θα ηθελα οσοι ξερουν ή ειχαν αυτο το ψαρι να μου πουν για την συμπεριφορα του!!!!

και αν μπορω στα λιτρα μου να βαλω siamese tigerfish

τα 4 red τα πουλησα(κριμα.....)

ευχαριστω προκαταβολικα :rolleyes:

βιντεακι.......

http://www.youtube.com/watch?v=NTu28gbpy8o

ωραιος ο ψαρις!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :rolleyes: ποσα λιτρα θελει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!!!!εδω και 5 μερες φιλοξενω ενα silver arowana και θα ηθελα οσοι ξερουν ή ειχαν αυτο το ψαρι να μου πουν για την συμπεριφορα του!!!!

και αν μπορω στα λιτρα μου να βαλω siamese tigerfish

τα 4 red τα πουλησα(κριμα.....)

ευχαριστω προκαταβολικα :rolleyes:

βιντεακι.......

http://www.youtube.com/watch?v=NTu28gbpy8o

Ωραιο το ψαρι σου φιλε,βεβαια εγω δεν γνωριζω πολλα, αλλα εαν κρινω απο καποια βιντεο που εχω δει θελει προσοχη οσον αφορα τι συγκατοικο θα του βαλεις ...ενας πειραματισμος καλος θα ηταν! Να σου πω οτι το εχω δει μαζι με καποια characins predatory, βλεπε amazon exotic.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια!!!

αλλα θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας, (να βαλω δισκους ή ακομα ενα arowana?)

και κατι ακομα αναμεσα στα μουστακια του εχει κατι σαν ασπρο χτυπημα ή κατι σαν ξεφλουλισμα...

δεν θυμαμαι οταν το πηρα αν το ειχε ή αν του εγεινε τωρα!!!!!

ξερετε τι μπορει να ειναι?????

post-6968-1228423939_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

εξαρτατε απο το μεγεθος του ενυδρειου και τα συγκεκριμενα θελουν 800 μινιμουμ μονα τους και ακομα παραπανω με παρεα , αμα γινοντε 1μ(60 εκ στο ενυδρειο συνηθως ) και θελουν και χωρο για κολυμπι θελεις μεγαλο ενυδρειο προτιμοτερο μακρυ και κοντο , αμα ειναι 250 λιτρα αυτο στο βιντεο φοβαμε πως δεν φτανει

Link to comment
Share on other sites

σευχαριστω πολυ olimpiakakia για τις απαντησεις!!!! :rolleyes:

εχεις δικιο τελικα και εμενα μου φαινεται οτι ενα ειναι υπερ αρκετο!!! :rolleyes:

αυτο το καρουμπαλο που λες δεν ειναι καρουμπαλο Αλλα..κατι σαν ασπρη πληγη!!!!

και ειναι στην ακρη του στοματος αναμεσα στα μουστακια και λιγο προς το στομα απο μεσα(πολυ λιγο)

μακαρι να μην ειναι κατι σημαντικο!!!!!

και παλυ Σευχαριστω......

Link to comment
Share on other sites

τιποτα φιλε μου :rolleyes: οσο για την πληγη ετσι φαινετε το καρουμπαλο στα ψαρια ,θα φυγει οταν θα εχει παραπανω χωρο για κολυμπι αλλα για τωρα βαλε φυτα ψηλα στις δυο πλευρες του ενυδρειου για να μην στουκαρει συνεχως και πλαστικα αν ειανι δεν πειραζει αρκει να ειναι εμποδιο

Έγινε επεξεργασία - olimpiakakias
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...