Jump to content

Pacu


Odysseas1986

Recommended Posts

Εχω ενα ενυδρειο 450lt και λεω να βαλω 6-8 pacu! Θα ειναι πολυ μαχημο το ενυδρειο? Μπορει να μου πει καποιος τη διαφορα?? Pacu με piranchas.. Ξερω οτι ειναι συγκενης αλλα τα pacu δεν ειναι piranchas στην ουσια! Νομιζω πως τα κανονικα piranchas ειναι αρκετα ακριβα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα ενυδρειο 450lt και λεω να βαλω 6-8 pacu! Θα ειναι πολυ μαχημο το ενυδρειο? Μπορει να μου πει καποιος τη διαφορα?? Pacu με piranchas.. Ξερω οτι ειναι συγκενης αλλα τα pacu δεν ειναι piranchas στην ουσια! Νομιζω πως τα κανονικα piranchas ειναι αρκετα ακριβα.

1) Σε λαθος μερος εβαλες το ποστ γιατι κανενα απο τα δυο δεν ειναι απο αφρικη... Ειναι αμαζονιου..

2) 450λτ για πακου ειναι λιγα γιατι γινονται τεραστια!

3) Τα πιραναχα τρωνε κρεας, ενω τα πακου οχι... Ειναι φυτοφαγα...

4) Αναλογα ατ πιρανχας και το μεγεθος ειναι ακριβα.. Ισχυει το ιδιο και με το μεγεθος των πακου..

Ελπιζω να βοηθησα :rolleyes:

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

Να τονίσω επίσης ότι τα pacu, δεν κάνουν για ενυδρείο γιατί μεγαλώνουν πολύ και πολύ γρήγορα κάτι που σημαίνει ότι μπορείς να κρατήσεις pacu αν έχεις πισίνα και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Να τονίσω επίσης ότι τα pacu, δεν κάνουν για ενυδρείο γιατί μεγαλώνουν πολύ και πολύ γρήγορα κάτι που σημαίνει ότι μπορείς να κρατήσεις pacu αν έχεις πισίνα και πάνω.

:rolleyes::rolleyes:

Ή ακόμη καλύτερα αν έχεις καμιά λίμνη δική σου και δεν την έχεις κι εσύ ανταλλάξει με οικόπεδα ! :rolleyes:

Πέρα από την πλάκα φίλε μου, τα pacu δεν είναι ψάρια για ενυδρείο. Δες και το link του delta66 παραπάνω.

Φιλικά

Ανδρέας

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια. Υπαρχουν τοσα ωραια ψαρια που νομιζω ειναι βλακια να βαλεις Pacu! Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης ομως: Ειναι τοσο κακο να βαλω 2 Piranchas οχι Pacu σε 450lt ενυδρειο? Εχουν πολυ γρηγορη αναπτυξη? Και επειδη εχω ηδη ενα Blue akara θα σκωτοθουν πιστευεται? Eyxaristw..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...