Jump to content

Artemia Vs Apistcacatu


psit

Recommended Posts

Ενα ενυδρειάκι 2lit που εδώ και 3 μήνες έχω να βάλω αυγά ( η αναπαραγωγή είναι δικιά τους δουλειά) :rolleyes:

οπώς θα δείτε στο βίντεάκι που ακολουθεί αλλά και που καταλήγουν :rolleyes::rolleyes:

post-3020-1229005390_thumb.jpgpost-3020-1229006539_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ενα ενυδρειάκι 2lit που εδώ και 3 μήνες έχω να βάλω αυγά ( η αναπαραγωγή είναι δικιά τους δουλειά) :rolleyes:

οπώς θα δείτε στο βίντεάκι που ακολουθεί αλλά και που καταλήγουν :rolleyes::rolleyes:

post-3020-1229005390_thumb.jpgpost-3020-1229006539_thumb.jpg

Το μόνο που έχω να πω είναι ΜΠΡΑΒΟ!!! Θα μπορούσες να μας δώσεις μερικές πληροφορίες για τον τρόπο συντήρησης των αρτεμιών?

Link to comment
Share on other sites

Ασε ρε με τον παλιοχαρακτηρα!!!!

Τοσα χρονια χομπιστας ειναι ο πρωτος που με εβαλε στοι τρυπακι για καλλιεργεια αρτεμιας :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ασε ρε με τον παλιοχαρακτηρα!!!!

Τοσα χρονια χομπιστας ειναι ο πρωτος που με εβαλε στοι τρυπακι για καλλιεργεια αρτεμιας :rolleyes:

Ειλικρινά θέλω να ασχοληθώ με κάτι τέτοιο! Υποθέτω ότι θα πρέπει να μετατρέψω μία μικρή γυαλίτσα σε θαλασσινό, αλλά δεν ξέρω τίποτα άλλο. Βασικά δεν έχω φτιάξει καν αρτέμια... Επειδή τα είδη που φιλοξενώ δεν έχουν ανάγκη από ζωντανή αρτέμια, δεν με ενδιαφέρει να τα κάνω τροφή (σε πρώτη φάση τουλάχιστον) αλλά να τα συντηρήσω!

Τα συγκεκριμένα φαίνονται και ΚΤΗΝΗ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΣΤΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΚΑΙ Σ΄ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΤΕ

ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ 2ΛΙΤ

ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΏ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΓΚΟΥΧΟΥ JBL ΓΚΟΥΧΟΥ :thumbup: (ΑΥΓΑ-ΑΛΑΤΙ)

(ΑΥΓΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΠΑΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ :thumbup::huh: )

ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ 25-30 C

ΣΠΙΡΟΥΛΙΝΑ ΣΕ ΠΟΥΔΡΑ ΓΙΑ ΦΑΙ

ΑΛΛΑΓΕΣ ΝΕΡΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΤΙ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ ΝΕΡΟ

(ΦΤΙΑΧΝΩ ΕΝΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙ 1 ΛΙΤ 3-4 ΣΤΑΓΟΝΕΣ STRESS COAT ΚΑΙ TΟ ΑΛΑΤΙ 13gr ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ )

ΠΕΤΑΧΤΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΟΧΗ ΟΞΥΓΟΝΟΥ Α Λ Λ Α ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΓΓΑΛΙΣΕΤΕ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΕΧΑΧΙΣΤΟ. ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΡΧΗ ΕΧΟΥΜΕ ΦΟΥΛ ΤΟ ΟΞΥΓΟΝΟ ΣΤΗΝ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΑΙ ΒΑΛΕΙ ΤΑ ΑΥΓΑ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΚΑΣΟΥΝ .

ΚΑΙ ΦΩΣ

ΑΥΤΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΗΣΤΕΡΗΣΗ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ

ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ CIAO!!! :thumbup::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Ασε ρε με τον παλιοχαρακτηρα!!!!

Τοσα χρονια χομπιστας ειναι ο πρωτος που με εβαλε στοι τρυπακι για καλλιεργεια αρτεμιας :thumbup:

ΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕΧΧ :huh: ΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕΕΧΕΧ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...