Jump to content

ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ.


lazos79

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΧΩΡΟ.ΕΧΩ ΕΝΑ 80L . ΕΒΑΛΑ 2 ΔΙΣΚΟΥΣ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΜΟΥ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΚΑΙ ΠΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΩΣΤΕΣ.( TEST SERA ) PH-7.5 KH-12 GH-21 NO2-0 NO3-0.1 ΚΑΙ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ 28-29 ΒΑΘΜΟΥΣ.ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΥΡΙΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΤΡΑΩ.ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ?

2.ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΑΣ ΔΕΝ ΤΡΩΝΕ ΟΥΤΕ ΦΥΛΑΡΑΚΙΑ ΟΥΤΕ ΚΟΚΟΥΣ, ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το ενυδρείο σου είναι πολύ μικρό,κατά την γνώμη μου, για να βάλεις δίσκους.Τα συγκεκριμένα ψαράκια χρειάζονται πολύ μεγαλύτερα ενυδρεία για να μπορέσουν να επιβιώσουνε.

Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθες στο Aquazone και σου ευχομαι καλη διαμονη δεν θελω να σε αποτρεψω απο το πρωτο σου ποστ αλλα η ειλικρινη μου απαντηση ειναιTo πιο βασικο για μενα στους δισκους ειναι ο χωρος δηλ ποσα λιτρα εχεις και το ποσους εχεις μιας και ειναι κοπαδοψαρα.Αρα σαν πρωτη παρατηρηση θα ελεγα οτι το ενυδρειο σου ειναι παρα πολυ μικρο και ακαταλληλο για δισκους και δευτερευον ερχονται οι μετρησεις .Μαλλον θα πρεπει να κανεις κατι για ενα μεγαλυτερο σπιτι για τους δισκους για να τους απολαυσεις.

Φιλικα

Έγινε επεξεργασία - pan
Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθες στο Aquazone και σου ευχομαι καλη διαμονη δεν θελω να σε αποτρεψω απο το πρωτο σου ποστ αλλα η ειλικρινη μου απαντηση ειναιTo πιο βασικο για μενα στους δισκους ειναι ο χωρος δηλ ποσα λιτρα εχεις και το ποσους εχεις μιας και ειναι κοπαδοψαρα.Αρα σαν πρωτη παρατηρηση θα ελεγα οτι το ενυδρειο σου ειναι παρα πολυ μικρο και ακαταλληλο για δισκους και δευτερευον ερχονται οι μετρησεις .Μαλλον θα πρεπει να κανεις κατι για ενα μεγαλυτερο σπιτι για τους δισκους για να τους απολαυσεις.

Φιλικα

ΤΟ ΞΕΡΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΕΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ ΟΜΩΣ ΤΟ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΘΑ ΠΑΡΩ 180L

Link to comment
Share on other sites

Οκ.Ευχομαι να πανε ολα καλα και να παρεις συντομα το 180λ.Οσο για τις μετρησεις για τωρα θα ελεγα να μαλακωσεις λιγο το νερο δηλ να κατεβασεις το kh sto 6 και αναλογα θα κατεβει και το gh και το ph.Aγορασε λιγη τυρφη και βαλε στο φιλτρο σου θα σε βοηθησει αρκετα.Καλη συνεχεια :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Οι δισκοι τρωνε κρεας?? Τι εννοεις??

(δεν ξερω τπτ απο δισκους, αρχαριος πανω σε αυτους :rolleyes: )

Link to comment
Share on other sites

ΣΗΜΕΡΑ ΕΒΓΑΛΑ ΜΙΑ ΠΕΤΡΑ Η ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΝΕΒΑΖΕ ΤΟ PH ΤΟ TEST ΜΕ ΤΟ ΟΞΥ.ΤΩΡΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΕΣΕΙ.Η ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ ΠΙΕΣ ΕΙΝΑΙ?

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ πολύ φίλε lazos79 να γράφεις με πεζά .

Link to comment
Share on other sites

ph 6.5 ,gh kato apo 10 thermocrasia kali

vale psila fita kai dokimase ritines gia to gh me tin tirfi den eixa pote apotelesmata

gia tin trofi dokimase blood worm kai siga siga girna to se filarakia h pellets gia discus

ti alla psaria exeis mesa?

Link to comment
Share on other sites

ph 6.5 ,gh kato apo 10 thermocrasia kali

vale psila fita kai dokimase ritines gia to gh me tin tirfi den eixa pote apotelesmata

gia tin trofi dokimase blood worm kai siga siga girna to se filarakia h pellets gia discus

ti alla psaria exeis mesa?

2 πλακοστωμους.και δεν θα βαλω κατι αλλο μεσα γιατι ειναι μοκρο μονο 80λ.απλα θελω να δω αν μπορω να τα κρατισω και αν ολα καλα τοτε θα παρω μεγαλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

bale merikous kardinalius oi pleko tha prepei na einai mikroi gia na min stresarontai oi diskoi

episis bale merika coridorasZ(bronze,pepper,alpino)kai xila

malakonoun to nero kai moiazoun me to fisiko tous perivalon

alla oposdipoite psila fita

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ πολύ φίλε lazos79 να γράφεις με πεζά .

maximus και για σένα το ίδιο ισχύει !!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...