Jump to content

Ακανονηστη κολυμβηση


Recommended Posts

γεια σας και παλι.θα ηθελα την βοηθεια σας.

χτες το βραδυ παρατηρησα οτι ο ενας δισκος μου, απο τους δυο που εχω, κολιμπουσε λιγο περιεργα.δηλαδη.ανεβενε προς τα επανω και μετα βυθιζοταν προς τα κατω σαν να εκανε ελεφθερη πτωση. :thumbup: τα ειδα ολα.εκανα αλαγη νερου προσθεσα αντιστρες και εβγαλα τους γλυφτες που ειχα μεσα γιατι μαλλον τους στρεσαριζαν. ειδα οτι εστρωσαν,ηρεμισαν,

οι μετρησεις μου ειναι. ph 7-7.5 kh9 gh18 θερμοκρασια 29-30

εκανα καλα? αν και ειδα οτι ειναι καλυτερα.και τι αλλο πρεπει να κανω η να προσεχω.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

αγαπητε μου φιλε.με τετοια γενικη σκληροτητα,δυστυχως δεν κρατανε δισκους.

το νερο σου ειναι περισσοτερο καταλληλο για αφρικανες παρα για δισκους....

μπορεις να βαλεις μπολικη τυρφη στο φιλτρο σου,η να παρεις μια αντιστροφη οσμωση για να εχεις μπολικο μαλακο νερακι.

δεν μπορεις να εχεις μονιμα σε νερο βρυσης τα δισκακια σου...αναρωτιεμαι,αυτο δεν στο ειπε ποτε κανεις?

Link to comment
Share on other sites

αγαπητε μου φιλε.με τετοια γενικη σκληροτητα,δυστυχως δεν κρατανε δισκους.

το νερο σου ειναι περισσοτερο καταλληλο για αφρικανες παρα για δισκους....

μπορεις να βαλεις μπολικη τυρφη στο φιλτρο σου,η να παρεις μια αντιστροφη οσμωση για να εχεις μπολικο μαλακο νερακι.

δεν μπορεις να εχεις μονιμα σε νερο βρυσης τα δισκακια σου...αναρωτιεμαι,αυτο δεν στο ειπε ποτε κανεις?

εχω βαλει τιρφη στο φιλτρο εδω και 5 μερες και απο οτι βλεπω παει καλυτερα.αυτη η κολιμβυση η περιεργη του δισκου οφιλετε στην σκληροτητα που μου ειπες?απο οτι μου ειπε καποιος φιλος ο ποιος εχει και αυτος δισκους πολυ καιρο το gh απο 6 εως 16.ειναι σωστο?

σε ευχαριστω για το χρονο σου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...