Jump to content

Frontosa η Tropheus??


christos7

Recommended Posts

καλησπερα!ενα φιλαρακι εχει ενα 450αρι ενυδρειο 1.50x60x50 κ σκεφτεται να βαλει η φροντοζες η κατι σε γενος tropheus.....μαλλον για ikola τον κοβω!τι θα προτεινατε εσεις?αν βαλει φροντοζες ποσες μπορει να βαλει?η αν βαλει tropheus ποσα μπορει να βαλει?

κ αν μπορειτε δωστε μας κ μερικες πληροφοριες για το καθε ειδος!

περιμενουμε τις γνωμες σας!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!ενα φιλαρακι εχει ενα 450αρι ενυδρειο 1.50x60x50 κ σκεφτεται να βαλει η φροντοζες η κατι σε γενος tropheus.....μαλλον για ikola τον κοβω!τι θα προτεινατε εσεις?αν βαλει φροντοζες ποσες μπορει να βαλει?η αν βαλει tropheus ποσα μπορει να βαλει?

κ αν μπορειτε δωστε μας κ μερικες πληροφοριες για το καθε ειδος!

περιμενουμε τις γνωμες σας!!!

Αγαπητέ φίλε για τα λίτρα αυτά εγώ θα προτιμούσα τις tropheus αντί τις φροντόζες που απαιτούν περισσότερα λίτρα.Για τα ψάρια αυτά θα μπορούσες να δείς στο παρακάτω site :

http://www.cichlid-forum.com/profiles/category.php?cat=15 όπου υπάρχουν profiles και ενδιαφέροντα άρθρα τόσο για τά ψάρια όσο και για την λίμνη ταγκανίκα , απαιτήσεις νερού ,aquascaping κ.τ.λ. , επίσης και στο forum εδώ θα δείς ενδιαφέροντα πράγματα.

Φιλικά Σωκράτης Γεωργίου :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω παντος για tropheus λεω , αν θελεις πες μας το setup του ενυδρειου για να βοηθησουμε , αν εχει καλη εμπειρια με ενυδρεια με διαβασμα και σωστο στησημο απο την αρχη μπορει να τα καταφερει , καλη συνεχεια ! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τα παιδια , τα ψαρια αυτα θελουν καλη εμπειρια και αρκετο διαβασμα αλλα θα σε ανταμιψουν συγουρα ! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έβαζα φροντόζες σε λιγότερο από 600 λίτρα.

Συνεπώς: Tropheus :thumbup:

Προσοχή στο σωστό στήσιμο και διακόσμηση του ενυδρείου.

Επίσης, χρειάζεται και λίγη παραπάνω εμπειρία με τα ψάρια αυτά.

Θέλω να πω να μην είναι τα πρώτα ψάρια που θα βάλει στο ενυδρείο του !

Φιλικά

Ανδρέας

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...