Jump to content

αρρωστος μονομαχος;


hpc

Recommended Posts

εχω εναν μονομαχο αρκετους μηνες τωρα με 2 θυληκες.σημερα παρατηρησα πως ειναι σαν ξεθωριασμενο το χρωμα του,απ την αριστερη μερια εχει κατι σαν γκρι κυλιδα και ολη μερα ειναι σαν ζαλισμενος.λαχανιασμενος δεν ειναι και εχει κοπει η ορεξη του.να προσθεσω πως χθες ηταν μια χαρα και οι υπολοιπες μονομαχινες δεν εχουν κανενα προβλημα ουτε στο φαι ουτε στο χρωμα.δυστηχως φωτο δεν μπορω να ανεβασω,αν μπορειτε να με βοηθησετε...

Link to comment
Share on other sites

Για σου φίλε μου αν κατάλαβα καλά έχεις κάποιους μήνες 1 μονομάχο με 2 μονομαχινες στο ίδιο ενυδρείο από τι ξερό ο μονομάχος ζει μόνος του και μόνο όταν θέλει να αναπαραχτη ανέχεται άλλον μονομάχο (θηλυκό), κάνε μας μια περιγράφει του ενυδρείο σου για να σε βοηθήσουν η πιο έμπειρη

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση, φυτεμενο, 100 λιτρα. τα νερα τρεχουν 4 χρονια, 2 εσωτερικα φιλτρα, θερμοστατης στους 26. συμβιωση χωρις προβλημα με λιγα guppy και ενα ζευγαρι molly. πρωτη μερα συμπτωματων.

Link to comment
Share on other sites

επισης αυτη τη στιγμη ειναι ξαπλωμενος αναμεσα σε κατι πετρες. ξαφνικα σηκωνεται, κανει μια δυο βολτες σαν να τον κυνηγουν σκαει με τα μουτρα πανω στις πετρες ή το βυθο σαν να εχει τρελαθει και καθεται στο βυθο παλι σαν να κοιμαται ή να ειναι νεκρο. Αν καποιος γνωρίζει κατι ας μου πει γιατι πρωτον θελω να ζησει και δευτερον φοβαμαι και για τα υπολοιπα ψαρια μου.

Link to comment
Share on other sites

Ποιες είναι οι μετρήσεις του νερού σου και κάθε πότε (και με ποιον τρόπο) κάνεις αλλαγές?

Link to comment
Share on other sites

τελικα μολις εχασα το ψαρι και το προσωπο του ειχε ασπρισει.ειναι κατι το οποιο πρεπει να ανυσυχω,διεκρινα και ασπρα περιτωματα στο βυθο αλλα δεν ξερω απο ποιο ψαρι ειναι.τουλαχιστον να ξερω αν ειναι καποια ασθενεια να προφυλαξω τα υπολοιπα

Link to comment
Share on other sites

Τι τον ταιζες?

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι καποια ασθενεια να προφυλαξω τα υπολοιπα

Να βάλεις Εκτοζόν και Melafix σαν πρόληψη .

Link to comment
Share on other sites

Κανε αυτο που σου λεει ο Σταματης για να εισαι σιγουρος και πες μας

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...