Jump to content

αναπαραγωγη μονομαχων


hpc

Recommended Posts

μετα απο αρκετη μελετη και διαβασμα αποφασισα να δοκιμασω να ζευγαρωσω μονομαχους.εχω λοιπον ενα 55 λτ ενυδρειο με φωτισμο,φιλτρο και θερμοστατη.η ερωτηση μου λοιπον ειναι το πως θα καταλαβω αν το ζευγαρι ταιριαζει η οχι διοτι εβαλα μια θυλυκια και τσακωθηκανε τοσο που του εκοψε δυο μεγαλα κομματια,ενω η αλλη θυλυκια τον αποφευγει σε κατασταση που οταν την πλησιαζει εξαφανιζεται και δεν τον αφηνει να ξαναερθει κοντα της φευγοντας ξανα.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο αρκετη μελετη και διαβασμα αποφασισα να δοκιμασω να ζευγαρωσω μονομαχους.εχω λοιπον ενα 55 λτ ενυδρειο με φωτισμο,φιλτρο και θερμοστατη.η ερωτηση μου λοιπον ειναι το πως θα καταλαβω αν το ζευγαρι ταιριαζει η οχι διοτι εβαλα μια θυλυκια και τσακωθηκανε τοσο που του εκοψε δυο μεγαλα κομματια,ενω η αλλη θυλυκια τον αποφευγει σε κατασταση που οταν την πλησιαζει εξαφανιζεται και δεν τον αφηνει να ξαναερθει κοντα της φευγοντας ξανα.

Στην μελέτη που ήδη έχεις κάνει θα πρέπει να έχεις δει πως χρειάζονται αρκετές ώρες ίσως και κάποιες μέρες προσαρμογή σε διπλανά ενυδρεία. Αν δεις πως και οι 2 κάνουν τα απαραίτητα "σκέρτσα" ο ένας προς τον άλλον, τότε υπάρχουν αρκετές πιθανότητες να ταιριάξουν μεταξύ τους!

Ερώτηση: Έχεις σκεφτεί τί θα τα κάνεις τα μωρά?

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να κανει καποιος μια τετοια κινηση και να μην εχει σκεφτει το τι θα κανει τα μωρα,οποτε ναι το εχω σκεφτει και αυτο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...