Jump to content

Ps3 Vs Xbox 360


Recommended Posts

Ρε παιδια για πειτε μου γνωμες και συγκρισεις σε αυτα τα 2.Ποιο να προτιμισω?

Παρακαλω πολυ οσοι ξερουν πραγματικα να απαντησουν και οχι μονο και μονο απο την μαρκα....

:thumbup::thumbup::D

Link to comment
Share on other sites

Χωρις δευτερη σκεψη ΡS3.Πολυ δυνατο μηχανημα και με blu-ray.Αν το συνδιασεις και με καλη οθονη π.χ.εγω εχω μια kdl 46x3500.Απλα τελειο.

Link to comment
Share on other sites

Λέγεται ότι απο άποψη γραφικών, υπάρχουν παιχνίδια στο Xbox που το PS3 δεν μπορεί να φτάσει. Και είναι αλήθεια ότι στο PS3 δεν θα δεις τα γραφικά που πλήρωσες αν δεν έχεις καλή οθόνη, συνήθως HD. Όμως σίγουρα το PS3 έχει:

α) Πρώτα πρώτα όπως είπε και ο φίλος πάνω, το blu-ray, πολύ βασικό. Τώρα ίσως να μην φαίνεται πολύ, όμως στο άμεσο μέλλον θα φανεί πολύ χρήσιμο

β) ΤΟ PS3 έχει 80% συμβασιμότητα με παιχνίδια του PS2 και γύρω στο 60% με του PSX, οπότε τα παλιά καλά παίζονται με άνεση

γ) Έχει και μεγαλύτερη γκάμα παιχνιδιών.... Οι εταιρίες έχουν τους αγαπημένους τους, τί να γίνει

Το κακό του; Δεν τσιπάρεται, τουλάχιστον όχι ακόμα, δεν έχουν βρει τον τρόπο απ' όσο ξέρω τουλάχιστον

Φώτη πας φουλ για PS3....... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Άσε τις παιχνιδομηχανές και πάρε κι άλλο ενυδρείο!!!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Άσε τις παιχνιδομηχανές και πάρε κι άλλο ενυδρείο!!!! :thumbup:

Aλλη μια τετοια κινηση και με εστειλαν απο το σπιτι με κλωτσιες! :thumbup:

ευχαριστω για τις πληροφοριες παιδια!

Link to comment
Share on other sites

Συμβατο με παιχνιδια του ps2 και psone ειναι μονο τομοντελο με τα 60gb σκληρο.Για τα αλλα δεν εχω ακουσει τιποτα γιαυτο ψαχτο.

Link to comment
Share on other sites

Συμβατο με παιχνιδια του ps2 και psone ειναι μονο τομοντελο με τα 60gb σκληρο.Για τα αλλα δεν εχω ακουσει τιποτα γιαυτο ψαχτο.

Μα δεν παίζει ρόλο ο σκληρός..... Ποια η διαφορά ανάμεσα σε 40, 60, 80giga; Α, ναι, τώρα που το λέμε, Φώτη μην προτιμήσεις το μοντέλο των 40GB μνήμη γιατί έχω ακούσει παράπονα....
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν παίζει ρόλο ο σκληρός..... Ποια η διαφορά ανάμεσα σε 40, 60, 80giga; Α, ναι, τώρα που το λέμε, Φώτη μην προτιμήσεις το μοντέλο των 40GB μνήμη γιατί έχω ακούσει παράπονα....

Σαν τι δηλαδη?αποδοση η απλα η μνημη?

Link to comment
Share on other sites

Από πλευράς απόδοσης.... η διαφορά ανάμεσα στα 2 μοντέλα, αν το σκεφτείς, είναι γύρω στα 150-200 ευρώ. Είναι δυνατόν για 20GB να σε χρεώσουν τόσα παραπάνω;;;; Γενικά επικρατεί η υποψία ότι το 40άρι έχει πιο αδύναμους επεξεργαστές... Κοίτα, εξαρτάται και η χρήση που θα του κάνεις. Αν το θες μόνο και μόνο για gaming, τότε αυτό δεν σε ενοχλεί καθόλου

Link to comment
Share on other sites

Από πλευράς απόδοσης.... η διαφορά ανάμεσα στα 2 μοντέλα, αν το σκεφτείς, είναι γύρω στα 150-200 ευρώ. Είναι δυνατόν για 20GB να σε χρεώσουν τόσα παραπάνω;;;; Γενικά επικρατεί η υποψία ότι το 40άρι έχει πιο αδύναμους επεξεργαστές... Κοίτα, εξαρτάται και η χρήση που θα του κάνεις. Αν το θες μόνο και μόνο για gaming, τότε αυτό δεν σε ενοχλεί καθόλου

Καταλαβα,τοτε οκ θα το δω.Ευχαριστω ρε Αννα!

Link to comment
Share on other sites

Από πλευράς απόδοσης.... η διαφορά ανάμεσα στα 2 μοντέλα, αν το σκεφτείς, είναι γύρω στα 150-200 ευρώ. Είναι δυνατόν για 20GB να σε χρεώσουν τόσα παραπάνω;;;; Γενικά επικρατεί η υποψία ότι το 40άρι έχει πιο αδύναμους επεξεργαστές... Κοίτα, εξαρτάται και η χρήση που θα του κάνεις. Αν το θες μόνο και μόνο για gaming, τότε αυτό δεν σε ενοχλεί καθόλου

οχι δεν εχει καμια σχεση....ειναι ακριβως το ιδιο μοντελο.η διαφορα στην τιμη ειναι για τον σκληρο δισκο,καθως και για την συμβατοτητα με παλιοτερα παιχνιδια απο psx και ps2 λογο αναβαθμησμενου drive.ο επεξεργαστης και η μνημη ειναι ακριβως η ιδια....και φυσικα η γνωμη μου ειναι +1 για ps3...

Link to comment
Share on other sites

φιλε PS3 και ξερω ψωμι! εγω τα εχω και τα δυο και το ps3 συμφερει παραπανω για τους λογους που αναφερθηκαν πιο πριν ΑΛΛΑ

στο xbox 360 αναγκαζεσε να πληρωσεις για να παιξεις online πεχνειδια opos to call of duty 4 :thumbup::thumbup:

to ps3 ειναι δωρεαν to online gaming

αμα θες την καλητερη λυση -παρε εναν καλο υπολογιστη gia games . pc>ps3>xbox360

Έγινε επεξεργασία - olimpiakakias
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχει καμια σχεση....ειναι ακριβως το ιδιο μοντελο.η διαφορα στην τιμη ειναι για τον σκληρο δισκο,καθως και για την συμβατοτητα με παλιοτερα παιχνιδια απο psx και ps2 λογο αναβαθμησμενου drive.ο επεξεργαστης και η μνημη ειναι ακριβως η ιδια....και φυσικα η γνωμη μου ειναι +1 για ps3...

Αν χρεώνουν 10 ευρώ το 1gb, τότε τί να πω... και άσε τι λέει η εταιρεία. Αυτό μου το χε πει άτομο που ασχολείται πολύ, είχε παλιά μαγαζί με games στον Πειραιά αλλά έκλεισε πριν απο κανά δυο χρόνια. Τώρα δεν ξέρω, αλλά να πάρεις τέτοιο μηχάνημα και να σου καεί σε 3-4 χρονάκια δεν αξίζει....

αμα θες την καλητερη λυση -παρε εναν καλο υπολογιστη gia games . pc>ps3>xbox360

Με τίποτα!!! :thumbup:PS3>PC

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ανήκουμε σε διαφορετικές καμμένες οικογένειες δεν έχει νόημα να το συζητήσουμε ειρήνη :thumbup::thumbup:

Πάντως σοβαρά τώρα και για να επανέλθουμε στο θέμα, το 360 δεν πιάνει μία μπροστά στο PS3, τέλος, αυτό ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ανήκουμε σε διαφορετικές καμμένες οικογένειες δεν έχει νόημα να το συζητήσουμε ειρήνη :thumbup::D

Πάντως σοβαρά τώρα και για να επανέλθουμε στο θέμα, το 360 δεν πιάνει μία μπροστά στο PS3, τέλος, αυτό ήταν.

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...