Jump to content

Γαρίδες και κιχλίδες


Recommended Posts

Χρόνια πολλά σε ολους!Σε φυτεμένο ενυδρείο (180 lt) εχω 4 red cherry και 4 Αmano οι οποίες δεν αντιμετωπίζουν κανένα πρόβλημα με τους αλλους κατοίκους του ενυδρείου(4 Tetra και 1 μονομάχο).Αν βαλω Κribensis ή κιχλίδες κεντρικής,νότιας Αμερικής λέτε να τούς επιτεθούν;Eπίσης έχω μιά απορία απο άρθρο τού Forum.Tί είναι το Biofilm το οποίο αναπτύσεται στα φύλλα nano catappa; ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά jimis

αν βάλεις μέσα Κribensis ή κιχλίδες θα είναι το καλύτερο δώρο που θα τους έχεις κάνει, οι red cherry θα είναι ο πρώτος μεζές και όσο τους ξεφεύγουν θα περιποιούνται τα μωρά τους, οι Αmano θα είναι συνέχεια κριμένες και οταν μεγαλώσουν οι κιχλίδες τότε θα έρθει κα η σειρά τους.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε ολους!Σε φυτεμένο ενυδρείο (180 lt) εχω 4 red cherry και 4 Αmano οι οποίες δεν αντιμετωπίζουν κανένα πρόβλημα με τους αλλους κατοίκους του ενυδρείου(4 Tetra και 1 μονομάχο).Αν βαλω Κribensis ή κιχλίδες κεντρικής,νότιας Αμερικής λέτε να τούς επιτεθούν;Eπίσης έχω μιά απορία απο άρθρο τού Forum.Tί είναι το Biofilm το οποίο αναπτύσεται στα φύλλα nano catappa; ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!

απο προσωπικη εμπειρια....για κανενα λογο red cherry...δεν θα κλεισουν 24ωρο....οσον αφορα τις αμονο τωρα αν μηλαμε για νανοκιχλιδες μπορουν να μπουν εφοσον ειναι μεγαλες σε μεγεθος....σε εμενα οι 5 μεγαλες αμανο που εχω πανω απο ενα χρονο δεν ειχαν κανενα προβλημα ουτε τις ενοχλουσαν ουτε τιποτα. :huh: οταν ομως εβαλα 4 ακομα σε μικρο μεγεθος οι κιχλιδουλες μου εκαναν ενα βασιλικο γευμα. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...