Jump to content

Τρελο Μπερδεμα


Recommended Posts

Εχουμε και λεμε. Τα corydoras μου εμφανισαν κατι πραγματακια πανω στα πτερυγια τους, προσοχη -μονο εκει-, σε μεγεθος πλαναρια, και ειναι κολλημενα πανω τους. Δεν τους εδωσα στην αρχη σημασια και μετα απο αρκετο καιρο εγιναν πιο πολλα. Ετσι αποφασησα, και πηγα και πηρα ενα φαρμακο το οποιο ελεγε controls ectoparasites and fungal disorders- Sera Ectopur. Χε Χε εδω ειναι το καλυτερο, αλλες οδηγειες στα αγγλικα, αλλες στα γερμανικα και αλλες στα γαλλικα!!!! (Παλι καλα που ξερω πολλες γλωσσες)(Δεν τα διαβασα μονο εγω παιδια, μου γυαλισε το ματι μιλαμε!!) :thumbup:

Ζηταω βοηθεια, τι φαρμακο ειναι αυτο και αν κανει στην περιπτωση μου. Αν οχι πιο να παρω..

Ευχαριστω παρα πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς γι'αυτό που είναι σε μορφή σκόνης, είναι κάτι σαν το ΕΚΤΟΖΟΝ αλλά (νομίζω) λίγο πιο δυνατό....

Δεν ξέρω αν κάνει για την περίπτωσή σου και τί συνέπειες έχει το Ectopur στα υγιή ψάρια αλλά και στη βιολογία του φίλτρου σου.

Link to comment
Share on other sites

Παντως εριξα χθες μια δοση.. Μαλλον θα ριξω και σημερα.. Δουλεια ομως θα κανει??

Link to comment
Share on other sites

Παντως εριξα χθες μια δοση.. Μαλλον θα ριξω και σημερα.. Δουλεια ομως θα κανει??

Καραντίνα έχεις? Θα σου έλεγα ότι είναι να κάνεις, να το κάνεις σε καραντίνα! Περίμενε κάποιον να σου απαντήσει με σιγουριά....!!!

Link to comment
Share on other sites

Χι Χι υπαρχει και ενα θεμα, αντε πιασε ολα τα κορις :thumbup: Οκ ευχαριστω παντως.. Θα περιμενω.. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Χι Χι υπαρχει και ενα θεμα, αντε πιασε ολα τα κορις :D Οκ ευχαριστω παντως.. Θα περιμενω.. :thumbup:

Αν είναι τα Panda ρίξε λίγο μπαμπού και θα μαζευτούν! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι δυνατο φαρμακο αφου χρησιμοποιειται και για προληψη και δεν θα επιρρεασει τη βιολογια, αλλα δεν πιστευω οτι θα ειναι και δραστικο για θεραπεια σε προχωρημενη ασθενεια.

Προσεξε γιατι περιεχει αλατι και ως γνωστον γατες και τετρας δεν το σηκωνουν.

Οδηγιες στα ελληνικα θα βρεις εδω καπου στη μεση της 2ης σελιδας http://www.sera.de/fileadmin/gbi/sera_ectopur_36.07_int.pdf

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Οποτε δεν μας κανει.. Αυτο με το αλατι το σκεφτηκα και για αυτο εβαλα λιγοτερο.. Μην το κανω και θαλασσινο.. Καμια ιδεα για θεραπεια??

Ευχαριστω παντως..!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Μοιαζε με κατι απο εδω? http://www.jbl.de/onlinehospitaluk/perpict...amp;GalleryId=2

Πολύ καλό το link :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μοιαζει καθολου με τιποτα με αυτα :thumbup::thumbup:

Να φοτο!!

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Στα πιο πολλα post σου δε μπωρω να δω τις φωτογραφιες.

Τι κανω λαθος??? :closedeyes:

Link to comment
Share on other sites

Στα πιο πολλα post σου δε μπωρω να δω τις φωτογραφιες.

Τι κανω λαθος??? :thumbup:

Τις εχω διαγραψει....

Γεμισε η μνημη... :closedeyes:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...